Хмільницький міськрайонний суд ухвалив вирок голові “благодійного фонду”, який влітку 2022 року здійснив продаж 29 автівок, які мали б передаватись на фронт, оскільки були гуманітарною допомогою, загальною вартістю більше 4 750 000 грн.
Чоловіка засудили за ч. 3 ст. 201-2 КК України, про що йдеться у вироку суду.
Голову та засновника «Благодійний фонд «Разом Сила!» Олександра Дорогана визнали винним у продажу авто для ЗСУ. Його засудили до 6 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади та займатись діяльністю, пов’язаною із обігом, використанням і розпорядженням гуманітарною допомогою, строком на 3 роки, із конфіскацією всього майна.
Також суд передав 7 авто, які були вилучені у обвинуваченого, на потреби Збройних Сил України.
При винесенні вироку судом враховано пом’якшуючі обставини та позитивні характеристики обвинуваченого, разом з тим суд констатував, що в умовах війни незаконні дії щодо предметів гуманітарної допомоги, призначеної для надання відсічі військовій агресії рф, являють собою істотну загрозу для всього суспільства.
Орієнтовно в липні минулого року до обвинуваченого звернувся чоловік, який хотів придбати авто для потреб підрозділів ЗСУ. Обвинувачений відповів, що є шість машин, але у Польщі. Для їх безперешкодного ввезення він попросив від імені БО «БФ «Волонтерська спільнота «Шанс на життя» направити на адресу Львівської ОВА та Львівської митниці лист-прохання у сприянні ввезення авто як гуманітарної допомоги.
Після ввезення авто під виглядом гуманітарки обвинувачений отримав за них 33 тис. доларів. Надалі обвинувачений для подібної діяльності створив організовану групу, залучивши ще двох співучасників. Також він використовував «Благодійний фонд «Разом Сила!», директором якого себе призначив.
За умовами контракту іноземне підприємство UAB IC Logistics на адресу фонду у місті Хмільник Вінницької області доставило 23 автомобілі як гуманітарну допомогу вартістю 3,6 млн гривень.
В судовому засіданні Дороган свою вину визнав, щиро розкаявся та показав, що займався підприємницькою діяльністю із ремонту. Після початку повномасштабної війни став перепродавати автомобілі, спочатку купував їх на території України, а згодом розпочав доставляти автомобілі з-за кордону, оформивши як гуманітарну допомогу. Працював, маючи на меті отримання прибутку.
Довідково:
- Кримінальний кодекс України передбачає покарання за ч.3 ст.201-2 у виді позбавлення волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
- На даний час вирок законної сили не набрав.
За матеріалами Хмільницького міськрайонного суду та видання 368.media.