Винахідливість квартирних злодіїв вражає: як вберегти свою оселю?

Винахідливість квартирних злодіїв вражає: як вберегти свою оселю?

Літо – період відпусток, а тому й злодії у цей період активізуються найбільше. Війна також стала своєрідним дзвіночком для активності квартирних злодіїв, а тепер вони  використовують ще й нові схеми. Як убезпечити себе від квартирних злодіїв?, – повідомляє NEWS Хмільника. 

Домушники найчастіше активізуються в липні-серпні. Зазвичай вони перевіряють порожні квартири та ставлять мітки. Деякий час злодії перевіряють, чи хтось не відвідує квартиру.

  • Будній день, близько 12-ї години дня. У замку хтось почав колупатися ключем. Іду до вхідних дверей і дивлюся в вічко – стоїть незнайомий чоловік з ключами в руках і телефоном. Відчиняю двері і питаю: “Що вам потрібно?” . Незнайомий чоловік починає нести якусь нісенітницю, що переплутав будинок, адресу та ключі дали ріелтори.

При спробі з’ясувати, яку адресу дали так звані рієлтори, чоловік назвав сусідню хату та квартиру. А після цього почав швидко йти сходами, бо власниця квартири дістала телефон, щоб його сфотографувати. Далі господиня квартири зателефонувала знайомим у сусідньому будинку (який вказав невідомий візитер) та з’ясувала, що у вказаній чоловіком квартирі вже років 15 проживає пара пенсіонерів. І нікому свою житлоплощу вони не здавали і не збиралися. Мало того, з’ясувалося, що цей випадок не поодинокий. 

Хоча ця історія сталася не у Вінницькій області, не виключено, що подібними схемами користуються по всій Україні.

За описом візитери зовні були різні, але всі виглядали пристойно, говорили українською мовою. І розповідали одну й ту саму казку – про те, що їм дали ключі та адресу, а вони заблукали.

Зазвичай злодії перевіряють квартири, де мешкають самотні люди, пенсіонери та люди з інвалідністю. І користуються тим, що зараз багато українців не знають половини своїх сусідів в обличчя, оскільки багато житла орендується переселенцями.

Як вберегти своє житло від злодіїв

Зазвичай злодії вибирають квартири на першому чи другому поверхах, де є пластикові вікна без ґрат. Поруч можуть бути газові труби, пожежні сходи, козирок над поїздом. Також їх приваблюють квартири з простими замками дверей, які можна швидко відкрити відмичкою або підібрати ключ. Важливу роль відіграє відсутність камер спостереження біля будинку, над під’їздом та поруч.

Спостерігаючи за житлом, злодії зазвичай залишають непомітні мітки – сірники, волосинки, нитки на дверях. Монетки на килимках біля дверей. Якщо предмети залишаються на місці – значить квартира порожня. Можуть також перевіряти лічильники, якщо вони винесені із квартири до загального коридору. І поштові скриньки.

Якщо господарі їдуть кудись надовго, в першу чергу варто домовитись про те, щоб хтось із сусідів чи рідних наглядав за житлом. Не потрібно залишати відкритими вікна. Можна повісити сушитися білизну, щоб “обманути” злодіїв.

На вікна можна повісити наклейку “Об’єкт під охороною”, “Ведеться відеоспостереження” або “Всередині злий собака”. Це відлякує злодіїв.

Не можна відчиняти двері незнайомим людям, навіть якщо вони назвалися пожежниками, поліцейськими, представниками соціальної служби. Слід вимагати показати посвідчення в вічко, подзвонити в організацію та перевірити. Якщо є підозра – потрібно викликати поліцію.

Щоб захистити себе та свою оселю, поліція просить дотримуватись декількох простих правил.

1. Якщо плануєте їхати у відпустку, не розповідайте про це знайомим та не поширюйте таку інформацію у соцмережах.
2. Ніколи не залишайте на видному місці цінні речі, але й не ховайте їх у холодильник, газову плиту, баночки з крупами тощо.
3. Перед виходом з дому переконайтесь, що зачинили усі вікна та балкон. Заберіть вазони з вікна, закрийте вікна шторами, щоб ніхто не міг оцінити обстановку у вашому помешканні.
4. Не залишайте ключі від житла в таємному місці.
5. Якщо загубили ключі, то негайно замініть замок.
6. Попросіть сусідів приглянути за вашою квартирою і забирати кореспонденцію чи платіжки за комуналку з поштової скриньки чи вхідних дверей.

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *