Вшанували пам’ять загиблих рік тому під Улановим українського та американського військових пілотів

Вшанували пам’ять загиблих рік тому під Улановим українського та американського військових пілотів

Рівно рік тому, 16 жовтня, під час міжнародних навчань « Чисте небо-2018» поблизу села Уланів  Хмільницького району, у ході виконання навчально-бойового польоту зазнав аварії український винищувач Су-27. Загинули український та американський пілоти  – військовий льотчик 1-го класу, полковник Іван Петренко та його американський колега – підполковник Сет Нерінг.

Сьогодні  поблизу місця падіння літака та загибелі екіпажу відкрили пам’ятний знак: на чорному граніті – кольорові світлини  загиблих льотчиків на тлі злітної смуги, з якої у небо вічності сягає військовий літак із українським та  американським стягами на крилах.

«Це завжди дуже важко – втрачати  найкращих синів,- підкреслив   голова ОДА Владислав Скальський, звертаючись до усіх, хто прийшов вшанувати пам’ять героїчних льотчиків: родин загиблих, військовослужбовців Збройних сил України та Сполучених Штатів Америки, духовенства, керівників та жителів Уланівської громади.-  Полковник Іван Петренко у 2014 році одним із перших захищав територіальну цілісність України  в зоні проведення антитерористичної операції. Підполковник Сет Нерінг теж був одним із найкращих фахівців своєї справи у Збройних силах Сполучених Штатів Америки, адже тільки найбільш підготовлених льотчиків надсилали США в Україну для допомоги і підвищення боєздатності Повітряних сил України. Сьогодні місце їх загибелі стало місцем пам’яті. Дуже важливо, щоб воно було відоме  прийдешнім поколінням, щоб зберігало пам’ять про тих, хто віддав своє життя заради життя мирних жителів»,-  зазначив голова ОДА.

Командувач Повітряних сил ЗСУ генерал-полковник Сергій Дроздов у своєму виступі згадав обставини героїчної загибелі  заступника командира повітряного командування «Схід» Івана Петренка та начальника управління підготовки 145 крила Нацгвардії  США, підполковника Седа Нерінга.

«Хоч той навчальний політ для досвідчених і мужніх представників двох дружніх країн став останнім, проте українсько-американський екіпаж зробив усе можливе,щоб бойова машина не впала над населеним пунктом. Разом злетіли, виконали політ і полетіли далі у небо..»,- підкреслив  Сергій Дроздов.

«Мені випала висока честь бути сьогодні на землі України, представляючи Сполучені Штати Америки та її Повітряні Сили,- зазначив командувач Повітряних Сил  Національної гвардії штату Каліфорнія  генерал-майор Грегорі Джонс .- Україна та Каліфорнія є партнерами у подібних військових навчаннях протягом 26 років. Рік тому ці два дуже досвідчені і професійні пілоти виконували спільний політ, я дуже добре пам’ятаю їх обох –  компетентних та закоханих у небо, у свою справу. Завдяки таким спільним навчанням наші країни стали сильнішими».

Генерал-майор Грегорі Джонс передав вітання  та щирі співчуття  сім’ям загиблих льотчиків  від командувача Національної гвардії штату Каліфорнія з нагоди цієї трагічної події.

Почесне право відкрити пам’ятний знак загиблим льотчикам було надано командувачам Повітряних сил України та штату Каліфорнія США генерал-полковнику Сергію Дроздову  та генерал-майору Грегорі Джонсу.

Керівники області та району поклали квіти до пам’ятника та хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих військових льотчиків.

Митрополит Вінницький  і Барський, архієрей Православної церкви України, Симеон здійснив молебень на місці пам’яті, а  військовослужбовці повітряних сил ЗСУ віддали героям військові почесті.

На завершення  мітингу – реквієму голова облдержадміністрації Владислав Скальський особисто висловив співчуття батькам та членам родин Івана Петренка і Сета Нерінга, які відійшли у вічність, залишивши про себе світлу пам’ять у серцях людей.

Людський потік із квітами та вінками ще довго не вщухав, це  жителі с.Уланів вклонялися мужності льотчиків, які відвели біду від їхніх домівок.

Текст та фото – офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *