Вперше в Україні на Вінниччині лісові масиви зондували лазерним сканером

Вперше в Україні на Вінниччині лісові масиви зондували лазерним сканером

Запровадження технології – це справжня революція, яка суттєво вплине на український ринок деревини. Відтак очікується, що повністю зникне джерело появи «необлікованої» деревини. Скоротяться витрати на проведення робіт із відводу, а отже і собівартість. Лісівники зможуть більш чітко планувати діяльність та виставляти на реалізацію лише той обсяг деревини, який реально є на ділянці. Бізнес, який працює з легальною деревиною, отримає гарантію виконання договорів.

Про запровадження технології поінформував генеральний директор державного підприємства “Ліси України” Юрій Болоховець, повідомляє NEWS Хмільника.

  • Вперше в Україні визначаємо запас деревини за допомогою лазерного сканування LIDAR! Пілотний проєкт реалізується нашим Департаментом ІТ-технологій на базі філії «Вінницьке лісове господарство». Досліджуються дві ділянки: 15 га дубового лісу (середній вік 90 років), 18 га соснового (середній вік 57 років), – зазначив Болоховець.

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ

Дрон із лазерним сканером облітає лісовий масив та зондує поверхню. А наземний лідар створює моментальні знімки 360⁰ для забезпечення максимальної точності визначення показників кожного стовбура. Знімання з обох лідарів суміщаються та обробляються, створюється 3D-модель лісових насаджень.

На ділянках, де проводилися дослідження, понад 25 тисяч дерев, але сканер ідентифікував кожне, визначив висоту, діаметри крони та стовбура.

Також Болоховець зазначив, що на цих ділянках нещодавно проводилися Національна інвентаризація лісів та лісовпорядкування. Тому планується програмні розрахунки на основі лазерного сканування порівняти з даними традиційних вимірювань.

Очікуваний результат пілотного проєкту – автоматичне визначення запасу деревини на будь-якій ділянці з розподілом за класами якості. Швидко, максимально точно, з виключенням «людського фактору». Це нарешті зніме питання щодо коректності відводу ділянок в рубку та виходу сортиментів.

  • Плануємо, що вже в наступному році, ділянки ДП «Ліси України» з найбільш цінними породами дерев будуть відводити в рубку із застосуванням технології LIDAR, – наголосив Юрій Болоховець.

Ілюстративне фото – для привернення уваги.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *