Вперше в історії український фільм отримав “Оскар”

Вперше в історії український фільм отримав “Оскар”

Український фільм “20 днів у Маріуполі” отримав престижну премію “Оскар” як найкращий  повнометражний документальний фільм. Фільм режисера Мстислава Чернова – це перший український фільм, який отримав “Оскар”, – повідомляє NEWS Хмільника.

Трансляція 96-ї церемонії премії «Оскар» відбулася з 10 на 11 березня о першій годині ночі за київським часом. Команда стрічки «20 Днів у Маріуполі» — Євген Малолєтка, Василіса Степаненко, Мішель Мізнер, Мстислав Чернов, Рейні Аронсон-Рат та Дерл МакКрудден.

На сцену разом із Мстиславом Черновим піднялися фотокореспондент Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко, які разом із режисером працювали в оточеному Маріуполі у 2022 році.

Чернов зі сцени заявив, що “20 днів у Маріуполі” — перший український фільм, що отримав “Оскар”.

  • Я вдячний. Але напевно я буду першим режисером на цій сцені, який би хотів не робити цей фільм. Я хотів би мати змогу обміняти це на те, щоб Росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окуповувала наші міста; щоб росіяни не вбивали десятки тисяч моїх співгромадян України. Я б віддав це, аби вони звільнили всіх заручників, солдатів, які захищали нашу землю, цивільних, які в їхніх тюрмах. Але я не можу змінити історію, не можу змінити минуле, проте ми всі разом, ви і я, ми зараз серед найталановитіших людей світу. Ми можемо зробити так, щоб історію виправити, щоби правда перемогла. І щоби загиблі люди Маріуполя та ті, хто віддали своє життя, щоби їх ніколи не забули. Тому що кіно формує спогади, спогади формують історію, – сказав Чернов.

Крім “20 днів у Маріуполі”, у категорії “Найкращий документальний фільм” змагалися ще чотири стрічки:

  • Bobi Wine: The People’s President (“Бобі Вайн: Народний президент);
  • The Eternal Memory (“Вічна пам’ять”);
  • Four Daughters (“Чотири доньки”);
  • To Kill a Tiger (“Убити тигра”).

О 20:30 11 березня на Суспільне. Культура відбудеться трансляція короткої міжнародної версії церемонії для тих, хто не зміг подивитися її вночі.

Довідково:

Стрічка “20 днів у Маріуполі” розповідає про перші тижні бойових дій у Маріуполі Донецької області під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну 2022 року. Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка і продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. Вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення Росією Маріуполя — за це усі троє отримали Пулітцерівську премію. Також у 2024 році їм присвоїли Шевченківську премію.

Кіно стало найкасовішим документальним фільмом в Україні минулого року, зібравши 500 тисяч грн тільки за перший вікенд прокату.

Фото – Суспільне. Культура.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *