Волонтерська команда медіа-проекту Ukraїner досліджуватиме Вінниччину: хмільничани можуть допомогти дослідникам

Волонтерська команда медіа-проекту Ukraїner досліджуватиме Вінниччину: хмільничани можуть допомогти дослідникам

Цього року представники медіа-проекту «Ukraїner» планують відвідати Поділля, та й, зокрема, Вінниччину. Медіа-проект створений, щоб розповідати людям історії простих українців та показувати досі незнані місця України. Автори проекту не лише розказують більше про Україну українцям, а й популяризують її за кордоном.

Отож, цьогоріч вони будуть досліджувати Вінниччину, про що повідомили на своїй сторінці у Фейсбук.  Експедитори шукають цікавих людей та місця, про які можна розказати всій Україні.

  • Нас, як і раніше, цікавлять місцеві люди та їхні заняття, а також перетворення міських та сільських просторів, — йдеться у дописі на Фейсбуці.

Хмільничани можуть допомогти дослідникам своїми пропозиціями. Цікаві локації обіцяють включити у маршрут. Для цього потрібно заповнити форму.

  • Ми захоплюємося тими, хто створює щось нове або відновлює забуте. Познайомте нас із такими людьми, запросіть нас до себе! Ми з радістю приїдемо, хоч і дуже обмежені у часі, — пишуть в дописі учасники проекту.

Довідково:

У червні 2016 року Ukraїner розпочав свою роботу як медіа-проект для прихильників інтелектуальних ЗМІ, несподіваних географічних відкриттів та мультикультурності.

Останні кілька десятків років українці активно емігрували або переїжджали до великих міст — поступово залишаючи свої містечка та села, так нічого про них і не дізнавшись. Історії невеличких поселень не ставали медійними, а залишалися в родинних архівах і з часом стиралися з пам’яті. Саме тому Ukraїner почав розповідати історії з усіх куточків України насамперед для самих українців.

Сторонньому оку Україна відкривається несподіваною, цікавою, непередбачуваною й автентичною. Але якою бачать свою країну самі українці? Дуже часто, повертаючись з-за кордону, передусім вони звертають увагу на сірість, негатив, неввічливість та грубість великих міст. Упродовж кількох років існування проекту експедитори розповідають переважно історії, що демонструють Україну у світовому контексті, про зміни й перемоги у всіх регіонах країни на різних рівнях. Автори також вирішили представити Україну світові та силами великої волонтерської команди видають матеріали кількома мовами (англійською, польською, німецькою, чеською, грузинською, французькою, грецькою), показуючи власну країну так, як це зазвичай роблять світові ЗМІ.

Внутрішній туризм в Україні поки що розвинений слабко, розгалуженість транспортної системи теж недосконала. Чимало українців взагалі ніколи не виїжджали за межі свого регіону. Ті ж із нас, хто багато подорожує Україною, можуть помітити, як мало ми знаємо про сусідні регіони і про свою країну в цілому. Тому однією із цілей проекту також є подолання стереотипів між різними регіонами шляхом інформування.

Перша антропологічно-етнографічна експедиція тривала з червня 2016 по жовтень 2018 і охопила всі 16 історичних регіонів України — від Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії, крім тих територій, що тимчасово окуповані.

Ukraїner розповідає пізнавальні історії про найвіддаленіші куточки, людей, мистецтво та бізнес в Україні. Понад 200 волонтерів створюють ці історії, які показують інакшу Україну.

Фото – 34travel

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *