На Вінниччині пожежа в екосистемі ледь не позбавила життя 11-річного хлопчика

На Вінниччині пожежа в екосистемі ледь не позбавила життя 11-річного хлопчика

Неодноразово бійці ДСНС закликали громадян не спалювати суху рослинність. Крім того, що неконтрольований вогонь шкодить грунту і довкіллю, то він ще й шкодить живим істотам, в тому числі й людям. Наприклад, у суботу вогнеборці приборкали 14 пожеж, вогнем обпалено більше 14 гектарів землі. І такі пожежі доводиться приборкувати чи не щодня. 

А вчора,  27 березня в с.Ободівка Ободівської ТГ Гайсинського району виникла пожежа в екосистемі, яка ледь не позбавила  життя малолітньої дитини.

Невідомі особи підпалили очерет поблизу місцевої водойми. Площа пожежі склала близько 2,5 га.

Невідомі особи підпалили очерет поблизу місцевої водойми. Площа пожежі склала близько 2,5 га.

У чагарниках ловив рибу 11-річний хлопчик, який опинився в охоплених вогнем заростях. Дитина отримала опіки II-III ст.

Рятувальники Вінниччини вкотре НАГАДУЮТЬ: палити суху траву заборонено. Будьте свідомими. Не завдавайте шкоди життю та здоров’ю людей і навколишньому середовищу.

  • Це в час, коли всі – ДСНС, ЗМІ та громадськість акцентують увагу населення не провокувати пожежі на відкритих територіях! Нагадуємо, такі дії прирівнюються до ДИВЕРСІЇ!,наголошують рятувальники.
  • В час, коли наші колеги ліквідовують численні пожежі внаслідок ворожих обстрілів в ряді українських міст, вінницькі бійці ДСНС ведуть боротьбу наче з повітряними млинами та безперестанку приборкують полум’я в екосистемах області. 

В ГУ ДСНС зазначають, що вогонь на відкритих територіях, де поруч немає людей, поширюється безконтрольно і миттєво. Мільйонні збитки, змертвілі гектари землі. Якщо пожежа з трав’яної підстилки перекидається на дерева, особливо хвойних порід, то ліквідувати таку пожежу дуже складно. Доводиться залучати авіацію.

Якщо горить трава десь за селом чи за містом, вогонь, за яким же ніхто не стежить, перекидається на лісосмуги, на ліс. А це вже масштабні катастрофи.

Більше того, дим зі спаленого сміття й сухостою шкодить здоров’ю. До складу диму, який утворюється під час горіння рослинних залишків, входять надзвичайно небезпечні для здоров’я людини окиси азоту, чадний газ, важкі метали і ціла низка канцерогенних сполук.

Рятувальники звернулися до голів територіальних громад, старост сіл та пересічних людей, аби ті пояснювали громадянам про небезпеку таких дій, і щоб  допомогали надзвичайникам у боротьбі з паліями.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *