Водіям! З 1 листопада в Україні набувають чинності зміни до Правил дорожнього руху

Водіям! З 1 листопада в Україні набувають чинності зміни до Правил дорожнього руху

В Україні з 1 листопада змінюються правила дорожнього руху, зокрема на дорогах з’являться нові знаки та розмітки.

  • Зміни здебільшого зумовлені необхідністю приведення положень ПДР у відповідність до національних стандартів України, а саме — ДСТУ 4100:2021 та ДСТУ 2587:2021, які розроблені з урахуванням вимог Конвенції про дорожні знаки та сигнали, – повідомило Міністерство внутрішніх справ через Телеграм.

Нові дорожні знаки

З’являться нові дорожні знаки: житлова зона, пішохідна доріжка, початок населеного пункту і його закінчення, напрямки повороту, місця дозволеної зупинки та стоянки, заборона руху транспортних засобів, автозаправні/електрозарядні станції, місце для зарядки електромобілів, платна дорога та її кінець, острівець безпеки, діагональний пішохідний перехід та інші.

Нова дорожня розмітка

Вводиться нова розмітка для позначення засобу для заспокоєння руху; виділених місць паркування вздовж доріг і наближення до кільцевої розв’язки; перед виходами з території шкіл; для позначення місця концентрації ДТП; для позначення виділених місць паркування уздовж доріг тощо.
Крім того, до чинної вертикальної розмітки додається нова: жовто-червона.

У ПДР змінено вимоги щодо крайової дорожньої розмітки відповідно до положень ДСТУ 2587:2021, де крайовою є лише розмітка 1.2.

Саме КУпАП зміни не торкнулись, тож відповідальність за порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг залишається тією, що й була.

Зміни пов’язані з рухом велосипедистів, пішоходів та осіб з порушенням зору, а саме:
нове визначення велосипедної доріжки;
поняття велосипедної смуги і велосипедного переїзду;
вказані права та обов’язки велосипедистів та детально регламентується, як вони повинні діяти під час руху;
регламентовано суміжний рух пішоходів та велосипедистів, а також рух осіб з порушенням зору.

  • Щодо велосипедистів, то адміністративна відповідальність для них також залишається незмінною, а саме за ст. 127 (Порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами та особами, які керують гужовим транспортом, і погоничами тварин) КУпАП, – йдеться в повідомленні.

Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *