Власник компанії «AlexDron» Олександр Цвіркун: «Майбутнє за агродронами, сучасність тому підтвердження»

Власник компанії «AlexDron» Олександр Цвіркун: «Майбутнє за агродронами, сучасність тому підтвердження»

Слово «дрон» міцно вкоренилось в лексику сучасних українців. Проте, є дрони, які не становлять загрози, не використовуються в питаннях безпеки, а приносять користь в абсолютно мирній, проте життєвоважливій сфері – аграрній. Про історію створення та розвитку компанії «AlexDron», які переваги застосування агродронів в сільському господарстві, – розповідає власник компанії  Олександр Цвіркун.

Олександре Сергійовичу, розкажіть про свій шлях становлення та прихід в аграрну сферу. Коли та чому вирішили займатися агродронами?
– Я тривалий час займався будівництвом, робив об’єкти, як зараз часто називають «під ключ». За 15 років у галузі будівництва досяг посади виконроба, мав у підпорядкуванні до 50 підлеглих, проте в певний момент абсолютно вигорів і перестав бачити себе у цій професії, серйозно задумався про зміну сфери діяльності. У моїх батьків було два паї, термін дії оренди цих земель з місцевою агрофірмою саме закінчився, – і я вирішив спробувати себе в аграрній галузі. І знаєте? Мені сподобалось! Проте на такої площі землі мені було замало, хотілось більшого. Від ідеї надавати послуги в сільському господарстві до придбання першого агродрона пройшов лише місяць: настільки я захопився цим напрямком! Попереду мене чекали дні навчання (теорії та практики) в компанії-дилера дронів, здача екзамену та приймання моїх результатів компанією-виробником в Китаї. Своє навчання я закінчив 23 лютого 2022 року та повернувся на Хмельниччину. Аби вдосконалити свої знання та вміння, я багато тренувався на своїх землях. Також знайшов підхожу місцевість з лісосмугою, полями, річкою, де відшліфовував свої вміння оператора агродрона. Поступово, я зумів добитись визнання, авторитету та вдячності за якісно виконану роботу. Це мене радує та вселяє віру та надію в розвиток саме цього напрямку в агросфері.


Пане Олександре, які послуги надає компанія «AlexDron» та хто може стати Вашим клієнтом?
– Ми обробляємо поля всіма видами пестицидів (вносимо гербіциди, фунгіциди. інсектициди), проводимо десикацію полів. Я засвоїв у житті одне важливе правило, – немає неважливих клієнтів чи незначних замовлень. Сьогодні людина просить обробити 1-2 га поля, а завтра може звернутись із замовленням на 50 гектарів. Минулого року фермер з Хмельниччини звернувся з проханням окропити 13 гектарів поля, звісно, я не відмовився. Йому дуже сподобався результат, і в нього в планах тепер обробка агродронами усіх 180 га площ. Тому я буду радий співпрацювати як з людьми, хто обробляє невелику ділянку землі, так і великими фермерами чи агрофірмами.
Чи рахуєте, скільки у Вас було клієнтів? Які здивували або запам’ятались найбільше?
– Підрахунок, у класичному розумінні цього слова, не веду, проте клієнтів – запам’ятовую. Якось я довго переконував та наводив логічні аргументи фермеру про переваги використання дронів. Жодні логічні твердження його не переконали, проте я не здався. Домовився з ним про обробіток невеличкої ділянки землі (з усіх його площ) агродроном абсолютно безплатно – і вже наступного року він став моїм клієнтом, бо переконався на власному досвіді у правоті моїх слів. Завжди милує, коли на обробку полів мої клієнти привозять усю родину – від старого до малого, аби показати це чудо інженерної думки – коптери. Показувати – показую, проте дотримуюсь усіх правил безпеки під час використання агродрона.
Олександре Сергійовичу, які Ви бачите переваги використання агродронів у сільському господарстві?
– Звісно, коли ми говоримо про переваги використання коптерів, то порівнюємо їх із застосуванням наземної техніки. По-перше, використовуючи агродрон під час обприскування полів, ми повністю виключаємо таку проблему як витоптуваність полів. У середньому показник витоптуваності полів під час застосування наземної техніки становить від 3 до 7% (а інколи – і більше %). По-друге, застосування дрона унеможливлює пропуски в обробці полів. По-третє, – це значна економія води. Якщо ми використовуємо 150—200 літрів води, використовуючи наземну техніку, то дрон на таку ж плащу використає лише 7-8 літрів води. На значних територіях, такі цифри «виливаються» у значні кошти, адже це додатковий підвіз десятків тон води, залучення додаткового персоналу, транспорту, витрати на паливно-мастильні матеріали, наземну техніку… В цілому, аграрії, які вміють прораховувати усі витрати, давно зрозуміли, що майбутнє за агродронами.


Олександре Сергійовичу, розкажіть про Ваші професійні мрії. Які вони?
– Це, швидше за все, саме плани на майбутнє, аніж мрії, бо без моїх дій вони не втіляться в життя. Планую ще більше заглибитись у вивчення агрономії, планую розширити парк як мінімум до 3 команд (а це, відповідно, придбання авто, дронів, залученням найманих працівників – операторів та помічників). Вірю, що крок за кроком я дійду до усього намріяного та запланованого. Зараз щодень активно працюю над втіленням задумів в реальність. Отримую задоволення від робочого процесу. Люблю, що роблю, роблю, що люблю!
Любов до роботи помітна й з того, що Ви активно ведете сторінки в соціальних мережах та сайт компанії «AlexDron». Як про Вас можуть дізнатись потенційні клієнти?
– Я дуже люблю свою роботу, природу, яка мене оточує – насолоджуюсь кожним моментом праці. Тому ведення сторінок соціальних мереж – це просто як відображення мого життя, того, чим я зараз захоплююсь і живу. Потенційні клієнти можуть зателефонувати мені за номером 097-701-09-29 або переглянути мої сторінки в соціальних мережах та дізнатись більше про умови співпраці.
Дякую за розмову!
– Навзаєм!

Авторка – Наталя Міщук.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *