Вкрав вівцю  «на шашлик» у день свого 18-річчя

Вкрав вівцю  «на шашлик» у день свого 18-річчя

Одну із судових справ сьогодні розповіла прес-служба Хмільницького міськрайонного суду. Добре, що для юного злочинця вона закінчилась досить позитивно: суд врахував усі обставини справи. Цікаво?

«Хлопець, студент місцевого училища у Хмільнику вирішив своє повноліття відсвяткувати особливим чином , а саме – поцупити вівцю «на шашлик» у день свого народження» , – йдеться мова у інформації від суду.

Питань, звичайно, дуже багато: чому це хлопець зробив? Це був спланований злочин чи «порив» емоцій? Яке покарання поніс юнак? Відповіді надала прес-секретар Наталя Міщук у своїй публікації:

« Під час досудового розслідування та з показань у судовому засіданні самого обвинуваченого, він на велосипеді  поїхав увечері в с. Сальниця Хмільницького району та запланував, що там вкраде вівцю у місцевої мешканки. Вікно господарської будівлі пошкодив, до хліва проник, переконавшись, що ніхто його не бачить і за допомогою мотузки, знятої з корови, що знаходилась у приміщенні, і мав викинути одну з двох овець з вікна. Хлопець діяв умисно і усвідомлював наслідки своїх дій: довести злочин до кінця йому завадила господарка тварин…

Такі дії юнака кваліфікуються за частиною другою статті 15 (замах на злочин: замах на вчинення злочину є закінченим, якщо особа виконала усі дії, які вважала необхідними для доведення злочину до кінця, але злочин не було закінчено з причин, які не залежали від її волі) та частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України(крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому).

Справа потрапила на розгляд до судді Хмільницького міськрайонного суду Марини Робак, яка знайомилась з усіма доказами у справі та показами сторін.

Потерпіла у судове засідання не з’явилась, подавши заяву на розгляд кримінального провадження у її відсутність та повідомила суд, що претензій до обвинуваченого не має.

Однак злочин був скоєний, про що свідчили докази на місці скоєного та  сам обвинувачений, який щиро каявся у суді та активно сприяв розкриття злочину.

Приймаючи рішення, суд враховував усі вказані у справі обставини: хоча хлопець раніше судимим не був і щиро каявся у суді, але він негативно характеризується за місцем навчання і проживання,  злочин мав довести до кінця, якби не завадила власниця тварини.

Правосуддя має на меті не тільки кару, а й виправлення осіб, що скоїли злочини. Тому, суд визнав винуватим хлопця у  вчиненні замаху на злочин і крадіжку у поєднанні з проникненням у житло та призначив покарання у виді 3 років позбавлення волі, однак на підставі статті 75 Кримінального кодексу України звільнив від призначеного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю 2 роки.

Так нерозважливе бажання незвично відсвяткувати своє повноліття призвело до іспитового строку зовсім юного хлопця».

Замість післямови: знаєте, це той випадок, коли «і смішно, і грішно». Питань багато до самого хлопця. Ця історія , як профілактичний захід, для таких «юних і безрозсудних»: завжди думайте. До яких наслідків призводять ваші вчинки.

Дарина Сміла

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *