Вінниччина є лідером з намолоту гречки: чи зміниться ціна на популярну крупу?

Вінниччина є лідером з намолоту гречки: чи зміниться ціна на популярну крупу?

Аграрії цьогоріч збирають рекордний урожай гречки. Це стало можливим завдяки рекордній площі посіву цієї культури, у порівнянні з попередніми роками та високій врожайності.  Про це інформує NEWS Хмільника з посиланням на Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Для порівняння – минулого року зібрали близько 148 тис. тонн. , а цього року – на перший тиждень жовтня аграрії вже намолотили 173,8 тис. тонн гречки і це ще не кінець збору.

Як повідомляють у Міністерстві, навесні сільгосптоваровиробники збільшили площу посіву гречки, у порівнянні з минулим роком на 20 тис. га – до 141,5 тис. га. Це найбільша площа за всі роки незалежності України, яку засівали цією культурою.

  • Цього року завдяки сприятливим погодним умовам та Збройним Силам України обкіс гречки проходить швидше ніж торік. Уже зібрано врожай з 86% площ у порівнянні з 49% на аналогічну дату минулого року. Щодо врожайності, маємо теж кращі результати: поточний показник дорівнює 1,42 т/га, минулорічний з приблизно такої ж частки площ становив 1,22 т/га. Власне, саме ці фактори у сукупності дали нам можливість збирати рекордний врожай гречки, – розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

За його словами, це сприятиме зниженню кінцевих цін на крупу, але відкидати фактор дорогої доробки, логістики, пакування теж не варто.

Лідерами з намолоту гречки є Вінниччина (23,40 тис. тонн) та Хмельниччина  (22,50 тис. тонн). Минулого року на цей же період найбільше гречки було зібрано на Сумщині (15,37 тис. тонн) та Вінниччині (12,20 тис.тонн).

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *