Вінниччина – серед лідерів за кількістю виданих бебі-боксів

Вінниччина – серед лідерів за кількістю виданих бебі-боксів

Вінницька область серед лідерів за кількістю виданих бебі-боксів. Нагадаємо, що кожна сім’я, в якій народилася дитина, має право на отримання від держави одноразової допомоги у вигляді «пакунка малюка» (бебі бокса), – повідомляє NEWS Хмільника. 

  • У минулому році “Пакунок малюка” отримали 2205 новонароджених Вінниччини. Наша область – серед лідерів за кількістю виданих бебі-боксів. Навіть у непростий воєнний час держава продовжує забезпечувати «Пакунками малюка» родини, в яких з’явилися немовлята,наголошує голова Вінницької ОВА Сергій Борзов.

За інформацією Хмільницької міської ради, минулого року пакунок маляти отримали 82 хмільницькі сім’ї. Замість Пакунка маляти можна отримати грошову компенсацію його вартості. 168 хмільницьких родин, в яких народилася малеча, отримали таку допомогу на суму понад 1,1 млн. грн.

Жителі Хмільницької громади можуть отримати Пакунок маляти (бебі-бокс) у Хмільницькому Пологовому КНП “Хмільницька центральна лікарня” Хмільницької міської ради під час виписки.

Вартість «пакунка малюка» для держави — 6778 грн, але якщо батьки купуватимуть все, що входить до нього, в роздріб, увесь набір коштуватиме значно дорожче. У “пакунок малюка” входить набір із понад 90 якісних засобів та виробів – усе, що точно знадобиться в перші місяці для догляду за немовлям: підгузки, пелюшки, ковдри, матрац, рушник, засоби гігієни, іграшки тощо.

За даними Міністерства соціальної політики України відомо. що минулого 2023 року послугою скористалися майже 31,9 тис. сімей. Серед регіонів лідерами за отриманням «пакунка малюка» є Дніпропетровська, Одеська, Вінницька, Житомирська та Київська області. Причому 99% батьків отримують такі бебі-бокси прямо в пологових будинках.

Отримати «пакунок малюка» можуть не тільки біологічні батьки новонародженої дитини, а й усиновлювачі, опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі. Це можна зробити прямо в пологовому будинку після народження дитини. Якщо в цей момент там немає бебі-бокса, протягом 30 календарних днів із дня народження дитини можна подати заяву до органів соціального захисту населення чи Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем проживання.

Якщо дитина була народжена не в пологовому будинку, потрібно подати заяву про надання «пакунка малюка», свідоцтво про народження дитини, а також документ, що підтверджує факт народження дитини. Цей документ має видати заклад охорони здоров’я, який проводив огляд матері та дитини, aбo медична консультативна комісія, якщо медичний заклад не здійснював огляд матері та дитини.

Якщо дитина була народжена не в Україні, потрібно подати заяву, копію свідоцтва про народження дитини (а в разі його відсутності – копію документа про народження дитини, що видав компетентний орган країни перебування, з перекладом на українську мову). Правильність перекладу або справжність підпису перекладача мають бути засвідчені нотаріально.

Протягом 21 календарного дня батьки повинні отримати відповідь та отримати «пакунок малюка» або ж вмотивовану відмову – вона пов’язана, як правило, з поданням не всього пакета документів.

До речі, отримання цього виду допомоги не обмежує право сім’ї на інші види соціальної підтримки, які передбачені вітчизняним законодавством.

З відповідями на найпоширеніші питання можна ознайомитись за посиланням.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *