Відзавтра в Україні в обігу з’явиться нова банкнота

Відзавтра в Україні в обігу з’явиться нова банкнота

З 29 грудня Національний Банк України вводить в обіг нову пам’ятну банкноту  номіналом в 500 гривень. Про це поінформували на офіційному сайті НБУ. В дописі зазначається, що ця банкнота відтворює дизайн нинішньої, номіналом 500 гривень, але має відмінність.

В НБУ наголосили, що  введенням в обіг нової пам’ятної банкноти Національний банк продовжує відзначати ювілей Григорія Сковороди. Тому на лицьовому боці банкноти нанесена символіка до святкування 300-річчя Григорія Сковороди.

  • Григорій Сковорода – унікальна, неординарна, яскрава особистість, а його творчість залишається актуальною впродовж століть. Він вважав, що головне в житті – свобода, яка сьогодні – безцінний скарб для кожного українця! Святкування його ювілею – одна з ключових культурно-мистецьких подій 2022 року. І не лише в Україні, адже ЮНЕСКО визнало Григорія Сковороду одним із п’яти найвидатніших мудреців людства, – розповів заступник Голови Національного банку Олексій Шабан.

Основний малюнок лицьового боку – портрет Григорія Сковороди; основний малюнок зворотного боку — зображення будівлі Києво-Могилянської академії, вихованцем якої був цей видатний український філософ.

У Нацбанку зауважують, що пам’ятна банкнота містить усі елементи захисту банкноти номіналом 500 гривень зразка 2015 року. Додатково на її лицьовому боці на місці водяного знака нанесено трафаретним друком спеціальною оптично-змінною фарбою офіційну символіку до святкування 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди — “Світ Сковороди”.

Додатково на її лицьовому боці на місці водяного знака нанесено трафаретним друком спеціальною оптично-змінною фарбою офіційну символіку до святкування 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди – “Світ Сковороди”. Цей напис поступово змінює колір під час зміни кута нахилу банкноти (від світло-зеленого до темно-зеленого).

Пам’ятні банкноти реалізовуватимуться через банки-дистриб’ютори. Ціна пам’ятної банкноти в конверті – 541 грн, у сувенірній упаковці – 554 грн. Тираж банкноти — 50 000 штук.

Нагадаємо, що 22 листопада цього року Національний банк вже відкарбував срібну пам’ятну монету “Сад божественних пісень”, присвячену творам цього видатного українського мислителя.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *