Відзавтра – карантин у Хмільницькому районі!

Відзавтра – карантин у Хмільницькому районі!

Відзавтра на Вінниччині як і у решті областей України стартує вимушений карантин через загрозу коронавірусу. З 12 березня по 3 квітня закриті школи та інші навчальні заклади, обмежені масові та культурно-мистецькі заходи і так далі… У посиленому режимі працюють медики та інші служби швидкого реагування та допомоги людям. Так само карантин розпочався й у Хмільницькому районі.  

– У нашому районі усі школи теж перебуватимуть на карантині у визначений Кабміном термін – з 12 березня по 3 квітня. З приводу боротьби з вірусом район напередодні проводив комплекс заходів. На сьогодні ми готові до можливих проблем. Виділялося необхідне фінансове та матеріальне забезпечення, – прокоментував ситуацію нашому журналісту голова Хмільницької РДА Максим Мазурик. – Так, Кабміном прийняті рамкові вимоги та обмеження. Надалі ми будемо слідкувати за ходом подій та вживати заходів, які будуть вимагатись профільними міністерствами та відомствами. Зараз ситуація повністю під контролем. Тож панікувати не потрібно.

Посадовці запевняють, що жодних обмежень особистих свобод громадян через карантин не буде та не заплановане.

– Тим часом відсьогодні – 11 березня, з 15-00 години розпочинає роботу «Гаряча лінія» Вінницької обласної державної адміністрації з питань запобігання розповсюдженню коронавірусу COVID-19, – повідомляє пресслужба Вінницької ОДА. – Якщо Ви протягом останніх 14 днів повернулися з країни, в якій зафіксовані випадки захворювань на COVID-19, або ж спілкувались з інфікованою людиною та маєте симптоми: лихоманка вище 38 С, кашель та утруднене дихання, Вам необхідно звернутись телефоном до сімейного лікаря.

У разі виникнення питань для отримання консультації та подальших дій телефонувати на «Гарячу лінію» Вінницької обласної державної адміністрації за номером «103».

Ситуація на Вінниччині – коментар пресслужби Вінницької ОДА за результатами пресконференції голови ОДА Владислава Скальського:

Сьогодні на засіданні Уряду було прийнято цілу низку рішень, які покликані запобігти поширенню коронавірусу. В першу чергу, це обмежувальні заходи.Уряд оголосив введення карантину в навчальних закладах з 12 березня строком на три тижні до 3 квітня – запропоновано обмежити проведення масових заходів (політичних, культурних, спортивних), у яких запланована участь 200 і більше людей. Це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організації та без глядачів.

Крім того, Уряд ухвалив рішення виділити 100 млн грн. для першочергової закупівлі засобів індивідуального захисту для поточних потреб міністерств, відомств та служб, а також для поповнення держрезерву. До 1 червня забороняється експорт товарів протиепідеміологічного призначення, щоб гарантувати забезпечення необхідними засобами захисту населення.Також прийнято рішення щодо закупівлі інфрачервоного обладнання для проведення скринінгу на відстані у Міжнародному аеропорті Бориспіль.

– Хочу звернути увагу вчителів, учнів та їх батьків. На базі Вінницької академії неперервної освіти буде організовано  навчання за дистанційною  формою для 40 тис. учнів через сайтhttps://www.disted.edu.vn/ua.Також на базі лабораторії інформаційних та комунікаційних технологій Фізико-математичної гімназії №17 Вінницької міської ради буде організовано навчання за дистанційною формою додатково теж для  40 тис учнів  через сайт www.pmg17.vn.ua/dystantsiina-osvita . На цих інтернет ресурсах є понад 12 тис. уроків за актуальною шкільною програмою.В області навчається 68912 учнів 1-4 класів та 92888 учнів 5-11 класів . Таким чином,  майже всі учні старших класів області буде охоплено дистанційною формою навчання,  – наголосив керівник регіону.

Посадовець зазначив, що на Вінниччині здійснюються всі необхідні протиепідемічні заходи щодо запобігання завезенню та розповсюдженню даної недуги. З 25 лютого на всій лінії державного кордону, у тому числі в аеропорту «Вінниця» здійснюються заходи з температурного скринінгу.

Базовими інфекційними відділеннями були визначені перша лікарня та інфекційна дитяча лікарня, а також медзаклади прикордонних територій – це Могилів-Подільська лікарня інтенсивного лікування, Ямпільська та Крижопільська лікарні, які будуть приймати таких пацієнтів у разі потреби в першу чергу. Окрім цього, готові до прийому таких пацієнтів усі центральні районні лікарні Вінницької області, де є інфекційні відділення. Створений запас засобів індивідуального захисту, медикаментозний, деззасобів. Всі інфекціоністи мед закладів області пройшли навчання та тренінги, а також створені інфекційні бригади. На сьогодні у Вінницькій області є 122 таких бригади.

– Вчасно звертайтеся до лікаря, не займайтесь самолікуванням. У разі появи перших симптомів ГРВІ, високої температури – невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря або викликайте екстрену медичну допомогу. Уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ та з тими, хто має симптоми застуди. Мінімальна дистанція — 1,5 метра. Зберігати спокій. Адже система в Україні показала свою здатність протистояти викликам та діяти швидко і чітко. Не знаходитись у місцях масового скупчення людей. Дотримуватися рекомендацій з особистої гігієни та перебування у громадських місцях.Ситуація під контролем. Головне – не панікувати. Усім бажаю здоров’я! – резюмував голова облдержадміністрації.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *