Відтепер на Вінниччині немовлят будуть досліджувати на 21 рідкісне захворювання

Відтепер на Вінниччині немовлят будуть досліджувати на 21 рідкісне захворювання

Вінницька область увійшла в пілотний проект Міністерства охорони здоров’я, де будуть проводити розширений неонатальний скринінг новонароджених на 21 рідкісне захворювання. Раніше усіх новонароджених перевіряли безоплатно лише на 4 рідкісні захворювання, – повідомляє NEWS Хмільника.

Як зазначили у Департаменті охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА, неонатальний скринінг – це комплексне обстеження новонароджених для виявлення спадкових і вроджених захворювань.

Так, раніше  в Україні усі новонароджені безоплатно перевірялися на 4 спадкові хвороби – гіпотиреоз, фенілкетонурія, адреногенітальний синдром, муковісцидоз. Відтепер їх перевірятимуть на 21 рідкісне захворювання.

  • Діагностику розширили з середини жовтня. Послуга як і раніше безоплатна та доступна в пологових стаціонарах. Забір крові проводять у перші 48 – 72 години життя немовляти та передають на дослідження до лабораторного центру. Якщо батьки згодні на такі дослідження, то мають надати відповідний письмовий дозвіл,розповіла заступниця директорки департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА Тетяна Бондаренко.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *