Відсвяткували день села Лозни

Відсвяткували день села Лозни

14 жовтня, на Покрову,  в Лозні відзначили День села. Святкування відбулося за участю заступника голови обласної державної адміністрації Олександра Крученюка, голови Хмільницької районної ради Зої Бонсевич, жителів Лознянської територіальної громади.

Олександр Крученюк  привітав  присутніх з державними святами Днем захисника України, Днем Українського козацтва та наголосив, що улюблене свято  кожного – це свято рідного села,  де ти народився, звідки пішов у широкий світ.  Згадав тих, хто сьогодні на передовій, хто відав своє життя за Україну. На завершення подякував сільському  голові Світлані Якушевській за свято, за  благоустрій села та побажав і надалі процвітання лознянській громаді

Голова районної ради Зоя Бонсевич побажала мирного неба, згуртованості  лознянській громаді  та,  щоб ангел охоронець оберігав Лозну від негараздів. Гості вручили для вірян ікону Покрови Пресвятої Богородиці.

В рамках святкування відбулася презентація книги земляка, академіка Бориса Панасюка (Бориса Лознянського) під назвою «Лузна – Лозна: село на Поділлі», виданої за сприяння обласної державної адміністрації, Хмільницької райдержадміністрації, Хмільницької районної ради.

У зустрічі взяли участь головний редактор журналу «Вінницький край», голова обласної організації спілки письменників України Вадим Вітковський, члени творчої групи видавничого дому «Моя Вінниччина» Михайло Каменюк, Олександр Гордієвич, Жанна Дмитренко та Зоя Тищенко.

Спогадами про  автора книги «Лузна-Лозна село на Поділлі» поділилася давній друг родини Панасюків  − Тамара Сташко.

Зі сцени звучали українські пісні у виконанні  ансамблю  «Дивосвіт»,  фольклорного колективу  «Берегиня»,  тріо у складі Тетяни Мадай, Людмили  Бричанець, Леоніди Кисіль Лознянського сільського Будинку культури. Також звучали пісні  солістки Марини Андронік.

Після служи в храмі відбулось освячення пам’ятника Богоматері на місці відбитку її святої стопи в гранітній скелі – про це серед місцевих жителів живе стародавня легенда.

Присутнім було продемонстровано слайд-фільм із презентацією книги-історії Лозни. Видавничий дім «Моя Вінниччина» передав 100 примірників сільській громаді.

Текст та фото – офіційний сайт Хмільницької райдержадміністрації

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *