Відсьогодні на водних об’єктах Вінниччини розпочався рибальський сезон, однак є деякі обмеження

Відсьогодні на водних об’єктах Вінниччини розпочався рибальський сезон, однак є деякі обмеження

З 11 квітня по 20 червня на водоймах Вінницької області тривала нерестова заборона.  Весняно-літня нерестова заборона на лов риби закінчилася, однак існують ще деякі обмеження, за недотримання яких порушники караються законом, – повідомляє NEWS Хмільника з посиланням на Державне агентство меліорації та рибного господарства України.

Що дозволяється

  • рибу дозволено ловити з берега або човна, вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше п’яти на рибалку та спінінгом. Крім цього, добова норма вилову риби на одну людину не повинна перевищувати 3 кг;
  • вивезення з водойми риби та безхребетних – як у свіжому, так і в обробленому вигляді, – незалежно від терміну перебування на водоймі дозволяється в розмірі не більше за добову норму, за винятком випадків, коли вага однієї рибини перевищує встановлену норму вилову;
  • мінімальні розміри риб, які дозволені до вилову рибалкам-любителям у внутрішніх водоймах:
    ✅ сом – 70 см,
    ✅ судак – 42 см,
    ✅ сазан і щука – по 35 см,
    ✅ лящ – 32 см,
    ✅ короп – 25 см,
    ✅ лин – 20 см,
    ✅ плітка – 18 см та інші.
  • НЕ дозволяється

  • заборонено виловлювати ті види риб, які занесені до Червоної книги України (білуга, осетер, севрюга, стерлядь, харіус європейський, дунайський та чорноморський лососі, вирезуб причорноморський, марена дніпровська, берш, карась золотий тощо).
  • не можна застосовувати при вилові вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї, промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів.

В управлінні Державного агентства рибного господарства наголошують, що на період дії воєнного стану обласними військовими адміністраціями та Державною прикордонною службою можуть встановлюватися додаткові заборони, зокрема, на пересування маломірних плавзасобів, здійснення любительського рибальства у комендантську годину та інші.

Покарання за порушення

За порушення правил рибальства передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Так, за 1 екз. незаконно впійманого сома порушнику доведеться сплатити 5117 грн, сазана (коропа) – 3706 грн, судака – 3587 грн, щуки – 3468 грн, окуня – 3162 грн, ляща – 1649 грн, лина – 1598 грн, карася сріблястого – 1581 грн, плітки, краснопірки та плоскирки – по 1564 грн тощо.

Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду, передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *