Відійшов у Вічність Почесний громадянин Хмільницького району Володимир Вільчинський

Відійшов у Вічність Почесний громадянин Хмільницького району Володимир Вільчинський

9 серпня на 91 році перестало битися серце Героя Соціалістичної праці, кавалера орденів Леніна та Дружби народів, Заслуженого працівника сільського господарства України, жителя с. Уланів –  Вільчинського Володимира Тадейовича.

Співчуття з приводу смерті Володимира Вільчинського розміщено від імені колективу  на офіційному веб-сайті Уланівської сільської ради.

На Хмільниччині Володимира Тадейовича знали чи не всі жителі. Відомий працівник сільського господарства, знатний хлібороб, Герой Соціалістичної Праці зробив великий внесок у розвиток соціальної сфери села.

Довідково:

Володимир Тадейович Вільчинський народився 2 квітня 1931 року в селі Федорівка Шаргородського району Вінницької області. Український радянський діяч, голова колгоспу, Герой Соціалістичної Праці. Член ЦК КПУ в 1976-1990 рр. Член ЦК КПРС в 1990-1991 роках.

Народився у селянській родині. Закінчив Федорівську початкову школу, Копистиринську семирічну школу, Пеньківську середню школу. У 1951 році закінчив Тульчинську сільськогосподарську школу ветеринарних фельдшерів Вінницької області.

У 1950—1951 роках — ветеринарний фельдшер Сосновецького цукрового комбінату Вінницького цукротресту Вінницької області.

У 1951—1954 роках — служба в Радянській армії.

У 1954—1958 роках — заступник голови правління колгоспу «Перемога» села Федорівка Шаргородського району Вінницької області.

У 1956—1958 роках — слухач Радянської партійної школи при Станіславському обласному комітетові КПУ.

У 1958—1959 роках — голова правління колгоспу «Перемога» Шаргородського району Вінницької області. На посаді голови колгоспу молодий амбітний керівник Володимир Вільчинський у своїй рідній Федорівці зумів провести на всіх вулицях проводову радіофікацію, а також повністю електрифікувати село.

У 1959—1968 роках — голова правління колгоспу імені Шевченка села Копистирин Шаргородського району Вінницької області. За порівняно короткий час він зміг зробити так, щоб занедбаний колгосп вийшов у передові.

У 1966 році закінчив агрономічний факультет Української сільськогосподарської академії.

У 1968—2006 роках — голова правління колгоспу «Дружба» села Уланів Хмільницького району Вінницької області. Володимир Тадейович насамперед затвердив план економічного і соціального розвитку Уланова та всіх бригадних сіл. Згідно з ним, у Тарасках, Воронівцях були споруджені будинки тваринника з кімнатами відпочинку, профілакторіями, де були стоматологічний, масажний та інші оздоровчі кабінети. В усіх населених пунктах будувалися школи, дороги з твердим покриттям. Цьому сприяв початок видобутку граніту у Воронівцях, а невдовзі став до ладу асфальтний завод. Усе це докорінно змінило життя у колись відстаючих селах. Почалася їх газифікація, запрацювали зрошувальні системи, окультурили пасовища. За рахунок господарства зводилися будинки для сільських працівників; з’являлися нові майстерні, адмінбудівлі, ФАП. Під керівництвом Володимира Вільчинського в уланівському господарстві було запроваджено чекову систему контролю за виробництвом, госпрозрахунок, цехову систему управління, бригадний підряд та інші нові форми управління сільським господарством. Крім того, відомий аграрій проводив обласні, всеукраїнські та всесоюзні семінари, конференції, на яких аграрії обмінювалися досвідом.

Потім був радником генерального директора Агропромислового науково-виробничого підприємства «Візит» Хмільницького району Вінницької області, членом Народної аграрної партії України. Обирався депутатом Вінницької обласної ради.

Володимир Вільчинський 18 років очолював вінницьку обласну Раду миру. Турбувався про молоді кадри як член Ради ректорів Вінницького регіону ВНЗ, куди входили Вінницька, Хмельницька і Житомирська області.

Володимир Тадейович ніколи не сидів на місці, був активним громадським діячем Уланівської громади. Він разом із ініціативною групою доклав багато зусиль, щоб у селі Уланові встановили пам’ятник Великому Кобзареві, турбувався про долю уланівської лікарні…

Герой соціалістичної праці, кавалер трьох орденів Леніна, ордена Дружби народів, ордена «За заслуги» ІІІ ступеня, Почесний громадянин Хмільницького району, Заслужений працівник сільського господарства Української РСР – у минулому році Володимиру Тадейовичу Вільчинському присвоїли звання Почесного громадянина села Федорівка, в якому народився і виріс.

Вічна пам’ять людині, яка залишила вагомий слід у суспільстві!

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *