Відбулась позачергова сесія Хмільницької міської ради

Відбулась позачергова сесія Хмільницької міської ради

Під головуванням міського голови Сергія Редчика відбулася позачергова 77 сесія міської ради 7 скликання. У роботі сесії взяли участь 23 депутати міської ради. На порядок денний було винесено одне питання: про звернення депутатів Хмільницької міської ради до усіх владних інституцій країни щодо визначення міста обласного значення Хмільника центром субрегіонального (районного) рівня територій Хмільницького району, Хмільницької міської об’єднаної територіальної громади, Козятинського району, м.Козятина, Калинівського району, Калинівської міської ОТГ.

Доповідачем з цього питання був секретар міської ради Павло Крепкий, який зазначив, що реформа децентралізації влади і місцевого самоврядування в Україні була зосереджена на першому рівні – об’єднанні територіальних громад сільських, селищних, міських рад. Після обговорення на місцях затверджено перспективні плани формування територій громад областей.

Наразі триває процес формування адміністративно – територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня, тобто нового районного поділу. Щодо поділу на райони Вінницької області від самого початку були різні варіанти: декілька – на п’ять районів, декілька – на три райони.

Доповідач повідомив, що напередодні сесії 2 червня 2020 року у першій половині дня керівництво міської ради взяло участь в онлайн засіданні міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Вінницької області, яку проводив голова Вінницької обласної державної адміністрації Владислав Скальський. Під час засідання робоча група розглянула варіанти щодо утворення адміністративно-територіального устрою субрегіонального (районного) рівня Вінницької області. Найбільшу дискусію викликав, так званий, Північний регіон області: території Хмільницького району, Хмільницької міської ОТГ, Козятинського району, м. Козятина, Калинівського району, Калинівської міської ОТГ, а також визначення його центру – у Хмільнику, Козятині чи Калинівці. Робоча група після тривалого обговорення і заслуховування усіх точок зору підтримала варіант поділу областей на п’ять районів, у тому числі – Хмільницький. Свої пропозиції робоча група подасть на розгляд Кабінету Міністрів України, який має прийняти остаточне рішення щодо поділу районного рівня в області.

Міський голова Сергій Редчик зауважив, що поки остаточне рішення не прийнято, міська рада має офіційно заявити свою принципову позицію з цього вкрай важливого питання і звернутися до Офісу Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства регіонального розвитку громад та територій, Вінницької обласної державної адміністрації щодо активного сприяння і допомоги у визначенні міста обласного значення Хмільника центром субрегіонального (районного) рівня територій Хмільницького району, Хмільницької міської ОТГ, Козятинського району, м. Козятина, Калинівського району, Калинівської міської ОТГ.

Ця пропозиція виходить з інтересів територіальних громад, що увійшли до проекту, так званого, Північного району та перспектив подальшого розвитку бальнеологічного курорту державного значення – міста Хмільника.

Ми розуміємо, що дотримання всіх стандартів, норм, рекомендацій не в усіх випадках є можливим з огляду на різні фактори (географічні, суспільно-економічні, історичні тощо). Але це рішення є дуже важливим і, можливо, доленосним, не лише для «Північного регіону» Вінницької області, а й для Вінниччини та України загалом.

Потужна Хмільницька міська об’єднана територіальна громада, адміністративним центром якої є місто обласного значення Хмільник (з 1979 року), яке відповідно до Закону України «Про оголошення природних територій м. Хмільника Вінницької області курортом державного значення» має статус міста-курорту, має усі шанси стати успішним центром субрегіонального рівня.

Обговоривши це актуальне і вкрай важливе питання депутати міської ради одноголосно ухвалили проект рішення, зі змінами.

Текст – організаційний відділ Хмільницької міської ради

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *