Відбулось засідання колегії Хмільницької райдержадміністрації

Відбулось засідання колегії Хмільницької райдержадміністрації

– 17 лютого в залі засідань Хмільницької районної державної адміністрації відбулося засідання колегії районної державної адміністрації за участю голови Хмільницької райдержадміністрації Максима Мазурика, голови Хмільницької районної ради Зої Бонсевич, заступників голови райдержадміністрації і голови районної ради, керівників управлінь, відділів райдержадміністрації і районної ради, служб, організацій району.

Голова районної державної адміністрації Максим Мазурик проінформував учасників зібрання про підсумки соціально-економічного розвитку району за 2019 рік та основні завдання на 2020 рік.

Райдержадміністрація активно і послідовно здійснювала заходи, для забезпечення дієвого і результативного функціонування виконавчих органів, в ході їх тісної співпраці з районною радою, сільськими радами, територіальними підрозділами щодо практичного втілення в життя заходів, спрямованих на зростання добробуту і соціальних стандартів життя жителів району.

Доходи загального фонду бюджету району за 2019 рік без врахування міжбюджетних трансфертів виконано на 108,7 відсотки, що більше на 10,4 млн. грн. від запланованого.

За звітний рік забезпечено фінансування всіх захищених статей видатків бюджету, а саме  виплата заробітної плати з нарахуваннями, розрахунки за спожиті енергоносії,  виплати населенню по соціальному захисту та соціальному забезпеченню.

Кредиторська заборгованість із зазначених виплат станом на 01січня 2020 року  відсутня.

Протягом 2019 року бюджетними організаціями району через систему «Prozorro» проведено 158 процедур торгів, в результаті зекономлено кошти в сумі 1,9 млн.грн.

В районі досягнуто певних темпів економічного зростання та підвищення соціальних стандартів населення, зокрема забезпечено виконання основних показників галузей економіки, які працювали стабільно і прогнозовано.

Головним підсумком роботи в 2019 році є стійка тенденція до зростання доходів населення за рахунок росту заробітної плати та відсутності заборгованості на економічно активних підприємствах.

Важливо, що за  січень-вересень  2019  року  підприємствами району  за рахунок  усіх  джерел  фінансування  залучено  170,4  млн.грн. капітальних  інвестицій.

Також, на підприємствах району завершено роботи з реалізації чотирьох   інвестиційних проектів. Разом з тим, продовжуються роботи з реалізації ще 5-ти інвестиційних проектів ВП с. Соколова АПНВП «Візит» с. Томашпіль, ВП с. Уланів АПНВП «Візит» с. Томашпіль, Філії «Хмільник» ТОВ СП «Нібулон» с.Ш.Гребля , ДП «Хмільницьке лісове господарство» с. Широка Гребля.

На початку 2019 року за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток окремих територій виділено кошти  в сумі 909,0 тис.грн.

За рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища завершено реалізацію інвестиційного проекту «Поліпшення технічного стану, благоустрою водойми №1 с. В.Остріжок», загальною вартістю 2,7млн.грн.

На шістнадцятий обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад від району було подано 21 проект, з них 13 проектів від територіальних громад, 2 проекти від районної ради та 6 проектів  Жданівською ОТГ. Переможцями визначено 8 проектів від територіальних громад (фонд конкурсу 431,3 тис.грн.) та 2 проекти по Жданівській ОТГ (фонд конкурсу  172,2 тис.грн.). На даний час реалізовано два проекти по Лознянській та Кривошиїнській сільських радах. В стадії реалізації ще чотири проекти.

У 2019 році на комунальних дорогах населених пунктів району проводилися роботи з поточного ремонту по 17 сільських радах. Також проводилися ремонтні роботи  на дорогах загального користування місцевого значення

З метою забезпечення населення питною водою  в поточному році  проводилося будівництво водогону у с. Скаржинці  та с. Вишенька.

В селі Великий Митник виконано геодезичні роботи вартістю 70 тис. грн. за кошти місцевого бюджету.

В 2019 році у Великомитницькій та Кривошіїнській сільських радах відбулося будівництво мережі вуличного освітлення протяжністю 4,9 км.

В 2019 році у двох сільських радах побудували 8 майданчиків для збору твердих побутових відходів та встановлено 39 контейнерних баків. Окрім цього ще у двох сільських радах побудовано 12 майданчиків для збору твердих побутових відходів, закуплено 54 контейнерних баки та планується у 2020 році встановити ще 8 майданчиків.

Основне місце у розвитку району займає агропромисловий комплекс.

В 2019 році валове виробництво зернових культур склало 355,0 тис. тонн з урожайністю 84,8 ц/га на площі понад 41,8 тис. гектарів.

Вирощено 12,6 тис. тонн цукрових буряків з урожайністю 405,1 ц/га,

насіння соняшнику 29,7 тис. тонн з урожайністю 35,2  ц/га.

В сільськогосподарських підприємствах району  посіяно зернових культур під урожай 2020 року  на площі 12,9 тис. га., крім того – 3,1 тис. га озимого ріпаку.

В сільськогосподарських підприємствах району  збільшилось поголів’я свиней  на 2991 голову до відповідного періоду минулого року.

Станом на 01.01.2020 року фактичний відсоток  виконання договірних зобов’язань від нарахованої суми орендної плати складає 100%.

Впродовж звітного періоду проводилась належна робота і в галузі охорони здоров’я.

Рішенням Хмільницької районної ради було створено шляхом реорганізації Комунальне некомерційне підприємство “Хмільницький центр первинної медико-санітарної допомоги” Хмільницької районної ради.

В зв’язку з перетворенням Центру в Комунальне некомерційне підприємство проведена оптимізація і створена нова структура Центру:

– 9 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, з яких 2 міські амбулаторії ЗПСМ та 7 сільських амбулаторії ЗПСМ та 50 ФП з врахуванням кількісного складу населення кожного населеного пункту району.

Одним із стратегічних цілей Закладу є забезпечення доступності та якості надання первинної медичної допомоги населенню району.

Значну підтримку у збереження медичних посад на своїй території і виплаті заробітної плати  надали громади сіл Лозна, Скаржинці, Кривошиї, Кустівці, Сулківка, Крижанівка, Уланів, Кропивна, Сальниця.

Коштом та силами територіальної громади с. Кустівці проведено сучасний ремонт та оснащено необхідним медичним обладнанням фельдшерський пункт.

Для надання кваліфікованої, високоякісної та вчасної медичної допомоги, благодійним фондом Рената Ахметова центру первинної медицини було безкоштовно передано автомобіль невідкладної допомоги, оснащений за сучасними технологіями, вартістю 1, 3млн. грн.

В районі успішно діє Урядова програми «Доступні ліки». До роботи в програмі залучено 6 закладів аптечної мережі.

У 2019 році сімейними лікарями центру виписано 13938 рецептів на відшкодування вартості лікарських засобів, відпущено аптечною мережею та здійснено відшкодування вартості 13930 рецептів, що складає 99% від виписаних рецептів та становить четверте місце в області

Одним із пріоритетів є питання якості освіти.

Сьогодні в районі функціонує 17 закладів дошкільної освіти, з них 2 ясла-сад,  10 навчально-виховних комплексів та 3 дошкільні групи у філіях опорної ЗШ І-ІІІст. с. Уланів. Всього охоплено дошкільною освітою 840 дітей.

Загальна середня освіта району – це 29 закладів загальної середньої освіти,  які є районною комунальною власністю, з них 2-а опорних заклади, у складі яких є 5 філій.

У кожному 1-му та 2-му  класах створені освітні середовища для навчання, гри та відпочинку учнів. На забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» у 2019 році (для 1-х класів нової української школи) виділено та використано  1,3 млн. грн., закуплено 34 компленкти шкільних меблів, дидактичний матеріал  (лялькові театри, муляжі, фліпчарти, мікроскопи, глобуси, годинники тощо) та комп’ютерне обладнання.

В районі успішно створюються умови для дітей з особливими освітніми потребами. В семи  закладах освіти району з вересня 2019 року  працюють 6 інклюзивних класів та 1 дошкільна інклюзивна група. З державного бюджету фінансуються виділені ставки асистентів вчителя та асистента вихователя, кошти  для реабілітаційного обладнання.

В Хмільницькому районі діє 2 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховується 11 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 3 особи з їх числі; 3 прийомних сім’ї, в яких виховується 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

В 2019 році створено прийомну сім’ю на базі родини з с.Cьомаки та влаштовано до неї  2 дітей, позбавлених батьківського піклування.

На базі родини Мазурів, жителів села Педоси, створено патронатну сім’ю. У 2019 році в цій сім’ї перебувало  3 дітей.

Значна увага приділяється з

Райдержадміністрацією постійно здійснюються заходи щодо соціального забезпечення та соціального захисту громадян, які потребують допомоги і соціальної підтримки з боку держави.

В районі забезпечено нарахування усіх видів допомог та субсидій.

Головною метою перспективного плану розвитку району на 2020 рік є продовження позитивних тенденцій розвитку району для покращення рівня життя і добробуту населення шляхом забезпечення економічного зростання, складовими якого є збільшення обсягів інвестицій та поступової зміни їх структури за рахунок першочергового спрямування коштів на оновлення основних виробничих фондів, забезпечення енергозбереження, впровадження нових екологічно безпечних технологій виробництва, створення нових робочих місць та формування якісно нової інфраструктури.

Повний текст публічного звіту голови Хмільницької районної державної адміністрації

Презентація 
Текст та фото – офіційний сайт Хмільницької РДА

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *