На Вінниччині зросла кількість випадків отруєння грибами. Двох людей медикам не вдалося врятувати, – інформують у Вінницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Загалом з початку грибного сезону зареєстровано 24 випадки отруєння грибами, постраждали 40 людей, серед яких 10 дітей.
- Двоє людей померли. Це жінки віком 40 і 33 роки, жительки сіл Жмеринської громади, – розповіла завідувачка відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Оксана Скоробогач.
- Останній резонансний випадок отруєння сумішшю дикорослих грибів, серед яких ймовірно була бліда поганка. Мати сама назбирала грибів і нагодувала стравою з них усію сім’ю: гриби їли вона сама, чоловік і троє дітей віком шести і семи років. Жінка померла, її чоловік після детоксикаційної терапії – в задовільному стані, а діти – в тяжкому стані в Національній дитячій спеціалізованій лікарні Охматдит.
У Жмеринському районі зареєстровано три випадки отруєння: постраждали семеро людей, серед яких п’ятеро дітей.
У Вінниці зареєстровано два випадки отруєння з двома постраждалими, серед постраждалих – одна дитина.
У Хмільницькому районі – один випадок з двома постраждалими, серед постраждалих теж є дитина.
Сумне «лідерство» в отруєнні грибами утримує Могилів-Подільський район. Там зареєстровано 18 випадків отруєння, постраждали 29 людей, серед яких троє дітей.
Як уникнути отруєння грибами:
- Найкраще відмовитися від споживання дикорослих грибів, замінивши їх грибами, вирощеними штучно, котрі підлягають контролю та продаються в торговельній мережі.
- Не купуйте гриби на стихійних ринках.
- Збирайте лише добре знайомі вам гриби. За найменшого сумніву одразу викиньте гриб, не залишайте його поряд з іншими.
- Неухильно дотримуйтесь технології приготування та зберігання грибів.