Від негоди у Хмільницькому районі на проїжджі частини доріг впали дерева

Від негоди у Хмільницькому районі на проїжджі частини доріг впали дерева

Вчора у Хмільнику та районі вирувала негода. Внаслідок посилення швидкості вітру, сильного дощу та навіть граду було пошкоджено лінії електропередач, повалені дерева, знеструмлено населені пункти, а в деяких містах і селах Вінницької області вітер зірвав дахи будинків, як-от у Вороновицькій громаді було зірвано дах зі школи, а у Тростянці – шиферну покрівлю зі шкільного спортзалу.

На Хмільниччині негода теж “відзначилася”. За повідомленням фахівця сектору забезпечення заходів з попередження надзвичайних ситуацій у Хмільницькому районі Дмитра Іщука, 26 червня о 18.14 на пункт зв’язку ДПРЧ-9 м. Хмільника надійшло повідомлення про те, що в селі Сальниці впало дерево на проїжджу частину дороги та перешкоджає руху транспорту. Близько півгодини раніше надійшло повідомлення про впале дерево за межами села Уланова, на дорозі “Уланів-Пагурці”. Рятувальники швидко відреагували та прочистили дорогу. На щастя, постраждалих серед людей немає.

У місті Хмільнику центральні вулиці міста перетворилися на річку, втім, таке відбувається досить часто під час сильних злив. Відео у соцмережі розмістив хмільничанин Юрій Шевченко.

В Уланівській громаді у воді стояли городи, по вулицях неможливо пройти, люди жаліються, що дорогою немає де пройти.

Також хмільничан шокував град. Хоча він був не таким довготривалим, як на початку червня. Нагадаємо, тоді жителі сіл Хмільницького району розміщали фото у соцмережах, а житель села Великий Остріжок Василь Маринич розповів, що “град побив кавуни, огірки і всю іншу дріботу, крім картоплі”.

  • Град накрив лише частину села. Листя дерев посічене, побиті молоді пагони винограду. Але все це люди уже згадують з посмішкою і розповідають, як спасали курчат з каченятами. А потім придивлялися в дзеркалі, чи немає синяків.  Огірки, помідори, капусту будуть частково пересаджувати. А все інше навряд, – розповів про стихію в селі на початку червня місцевий житель. 

Повідомлень про пошкодження від вчорашнього граду поки що немає.

Як повідомляє Держслужба надзвичайних ситуацій, сьогодні, 27 червня, станом на 7 годину ранку, через спрацювання систем автоматичного захисту ЛЕП, у Вінницькій області знеструмлено 26 населених пункти. Загалом по Україні без електропостачання вранці було 393 міст і сіл.

Рятувальники Вінниччини неодноразово повідомляли про правила безпеки під час грози, нагадаємо про них ще раз:

  • Під час грози, якщо ви перебуваєте вдома, зачиніть усі вікна та двері. У приміщенні не повинно бути протягу. Тримайтеся подалі від електроприладів, антен, проводів – всі вони притягують розряд.
  • Якщо ви перебуваєте на вулиці, уникайте високих дерев, металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева.
  • Якщо ви опинилися в лісі, не ховайтеся від грози на узвишші. Ховатися під одиноким високим деревом небезпечно для життя. Ні в якому разі не бігайте й не плавайте. Зверніть увагу на місцевість: якщо на деревах помітні сліди від потрапляння блискавки, отже, ґрунт навколо має високу провідність електрики, і блискавка б’є туди постійно. Дуб, тополя, сосна та ялина – найбільш уразливі для розрядів електрики, найменше – верба, клен та кущі.
  • Якщо ви опинилися у полі, знайдіть яр або подібне до нього заглиблення в землі. Воно повинно бути сухим – волога земля сильніше проводить електрику. Якщо поблизу немає сухого заглиблення, сховайтеся в мокрій землі, але не лягайте у повний зріст.
  • Якщо гроза застала вас під час прогулянки на велосипеді чи мотоциклі, терміново зупиніться – це небезпечно. Коли ж ви знаходитеся в автомобілі, небезпека вам не загрожує. Але не забудьте зняти всі металеві антени з поверхні машини, які можуть притягувати розряди.
  • Запам’ятайте: всі електричні прилади, зокрема мобільні телефони, є своєрідними приймачами для кульових блискавок. Тому в жодному разі не користуйтеся ними під час грози, натомість негайно їх вимкніть.
  • Для запобігання проникнення кульової блискавки в приміщення щільно зачиніть двері, закрийте вікна, кватирки, вентиляційні та пічні отвори.
  • Від лінійної блискавки будівлю врятує блискавковідвід. Подбайте про його встановлення на даху будинку.

Фото –  з архіву від Хмільницьких рятувальників (не з вчорашньої події), .

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *