Вічна пам’ять загиблим на Майдані – Героям Небесної Сотні!

Вічна пам’ять загиблим на Майдані – Героям Небесної Сотні!

Сьогодні, 20 лютого, Україна вшановує Героїв Небесної Сотні, які, виборюючи для країни волю та свободу, краще майбутнє, – поклали свої життя. І сьогодні хмільничани прийшли до пам’ятного знаку Героїв Небесної Сотні, щоб помолитися за їхні жертовні душі.

Біля пам’ятного знаку Героїв Небесної Сотні опівдні розпочалося скорботне віче «Герої не вмирають!». І розпочався скорботний захід із поминальної панахиди, яку звершив настоятель Церкви першоверховних апостолів Петра і Павла, протоієрей Іван Пукас.

  • Ми уже ввосьме стоїмо тут, на нашому маленькому Майдані… Вже восьмий рік ми тут, щоб у молитві звернути свої серця до Господа, щоб помолитися за нашу прекрасну землю – Україну. Господь там, де правда, там, де любов. Ніколи Бог не був на боці терориста, насильника, затійника війни. Господь сказав: “Хто взявся за меч, той від меча і помре”… Усім загиблим Царство небесне, а для нас – щоб були єдині, щоб були, як мріялось великому Тарасу: “І  на оновленій землі Врага не буде, супостата, А буде син, і буде мати, І будуть люде на землі.”, – сказав отець Іван.

До хмільничан звернулися також заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Сергій Редчик, голова громадської організації “Спілка учасників АТО міста Хмільника і Хмільницького району” Валентин Ковальський, головний збирач фондів історичного музею міста Хмільника Юрій Сиченко.

Сергій Редчик

Валентин Ковальський

Юрій Сиченко

Над містом залунала пісня “Йшла до Бога Україна”, яку виконали солісти вокального тріо “Лілея”.

Учасники Майдану Олександр Масний, Володимир Устименко та Микола Килимюк розповіли про ті страшні для країни дні, коли в столиці держави у 2014 році вперше пролилася кров.

  • Я пишаюся своєю країною, своїм народом. 20 лютого на Майдані люди масово згуртувались. Коли під час обстрілів дівчинка 13-14 років, не злякавшись, ложкою виймала ту бруківку, щоб допомагати своєму народові – я пишаюся нею. Я пишаюся, що в нас є така нація, – сказав один із учасників Майдану.  
  • Якби не було Майдану, то не було б України! Якби не було жертв Небесної Сотні, ми були б губернією Московії, де за вільне слово сиділи б у в’язниці, а колони рухалися б на Сибір. І важливо те, що нас сьогодні підтримує світ – вони підтримують нас до волі та свободи! – наголосив один із майданівців.

Голова Хмільницької міської громадської організації “Народне віче. Хмільник” Микола Михальнюк подякував усім небайдужим за присутність, згуртованість. Він згадав про земляків-майданівців, про штурм Майдану і волонтерський рух, який досі підтримує українських воїнів.  Згадав тих земляків-майданівців, яких уже немає серед живих: Станіслава Найчука і Олександра Павліченка. Останнього під час кривавих подій на Майдані було поранено. Хмільничан-земляків вшанували хвилиною мовчання.

Вшанувавши хвилиною мовчання усіх, хто загинув за волю та свободу рідної землі, присутні поклали квіти до пам’ятного знаку Героїв Небесної Сотні та розвісили на кущах паперових ангелів пам’яті.

Скорботне віче закінчилося під славний гімн України. А далі усі бажаючі поклали квіти до пам’ятного знаку, що знаходиться в Будинку культури.

Текст і фото – Алла Корнієнко.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *