Весільний коровай одного з сіл Іванівської громади Хмільницького району внесли до обласного переліку нематеріальної культурної спадщини

Весільний коровай одного з сіл Іванівської громади Хмільницького району внесли до обласного переліку нематеріальної культурної спадщини

До Обласного переліку в 2021 році Елемент нематеріальної культурної спадщини було внесено весільний коровай села Байківка Іванівської громади Хмільницького району.

Про це інформує Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації.

Традиція випікання Байківського весільного короваю поширена не лише на території Байківської сільської громади, але й в інших громадах та районах. Загалом технологія приготування “Байківського весільного короваю” передається членами родини, які проживають на території села Байківка з покоління в покоління.

Коровай готують на весілля, при цьому дотримуючись певних обрядових правил. Весільні короваї готують заміжні жінки тільки тоді, коли дівчина виходить заміж.

Нагадаємо, що цьогоріч страву «Картопля по-уланівськи» як елемент нематеріальної культурної спадщини Вінниччини подали до Міністерства культури та інформаційної політики України з метою включення до Національного переліку. Відповідний лист зареєстрували у Мінкульті.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *