Вчора вдруге за місяць в Україні зафіксували землетрус

Вчора вдруге за місяць в Україні зафіксували землетрус

15 серпня 2023 року о 16:43:07 Головним центром спеціального контролю зареєстровано землетрус з Закарпатський області, магнітудою 2,2. Епіцентр землетрусу знаходився на відстані 23 км. на схід від м. Ужгород, Закарпатської області, на глибині 3 км.

В Центрі спеціального контролю зазначають, що за класифікацією землетрусів відноситься до ледве відчутних. Даний землетрус не несе загрози для населення та об’єктів критичної інфраструктури України.

Останній землетрус з Закарпатської області був зареєстрований 10 серпня 2023 року з магнітудою 2,4 (за шкалою Ріхтера).

Це не єдині випадки фіксування землетрусу  в Україні. На Закарпатті 31 липня було зареєстровано землетрус  магнітудою 2,1. Епіцентр землетрусу знаходився на відстані 6 км. на захід від м. Свалява, Закарпатської області, на глибині 6 км. Ще раніше, 23 липня, поштовхи землі зареєстрували 20 км на захід від м. Полтава, магнітудою 2,6 (за шкалою Ріхтера) на глибині 7 км. За класифікацією землетрусів відноситься до невідчутних. Інтенсивність коливань лежить нижче межі чутливості людей; струси землі виявляються і реєструються тільки сейсмографами.

Більш відчутний землетрус реєстрували цього року в Криму, 22 червня, магнітудою 4,8 за шкалою Ріхтера. За класифікацією землетрус відноситься до відчутних, відчувається небагатьма людьми, які знаходяться всередині приміщення; під відкритим небом – тільки в сприятливих умовах. Коливання подібні зі струсом, утвореним легкою вантажівкою. Уважні спостерігачі помічають легкі коливання легких предметів, трохи більш сильніше – на верхніх поверхах.

Останній подібний землетрус з району Криму був 27.02.2023 року, магнітудою 4,0.

Довідково: найпотужніший землетрус в історії сучасної України стався у вересні 1927 року в Криму, де за 4 дні відбулося понад 200 поштовхів. Тоді у Ялті було зруйновано до 70% будівель.

 

Ілюстративне фото – dovidka.info.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *