Вчора дитина подруги мало не скоїла самогубство

Вчора дитина подруги мало не скоїла самогубство

Друзі, вчора мені подзвонила подруга, її дитині зараз 15 років і вона хотіла скоїти самогубство…

  • Напиши про це! Кричи вголос і усюди, але достукайся до сучасних батьків. Це може вмить стати не чиєюсь далекою, а зовсім близькою і пекучою проблемою, – сказала Алла, яка допомогла знайти класного психолога для консультації по публікації і обговорювала зі мною статтю по прес-службі суду щодо запобіганню суїцидів серед дітей.

Ми хвилювались і за усіх підлітків разом взятих, і за тих, хто з певних причин потрапили до суду. Дехто її не зрозумів: ще тільки суд не давав поради про це! А ми ж знали, що навіть якщо одній людині вона допоможе – місію виконано.

Вечір вівторка. У мене досі трусяться руки, але я планую статтю на середу. Публікація, що допомогла одній родині запобігти найстрашнішому. Бо Алла знала. Я обіцяла подрузі, я пишу

. Далі текст прес-служби суду, який ретельно готувався з фахівцями, був опублікований ще кілька місяців тому, забувся і нагадав про себе отаким чином:

  • Неможливість впоратися з проблемами, душевний біль, стан постійного стресу, розчарування у житті, дисгармонія у родині, цькування з боку однолітків, депресія – це лише невеликий перелік причин, здатних підштовхнути дитину до страшного вчинку – самогубства. Як рідним розпізнати суїцидальну поведінку у дітей? Що робити, якщо Ви запідозрили, що дитина має суїцидальні думки? Як зарадити цій ситуації?

Інколи діти чи підлітки відкрито висловлюють своїм рідним чи близьким про бажання накласти на себе руки. Таку поведінку називають демонстративним суїцидом  і таким чином підлітки звертають увагу на свої проблеми, прагнуть розпочати діалог із оточенням, отримати любов і увагу близьких. Проте є діти, які ретельно приховують своє бажання вмерти і саме вони найчастіше доводять свій жахливий задум до кінця. Будьте уважними до своїх дітей чи учнів, слідкуйте за будь-якими змінами у їхній поведінці. Вас має насторожити така поведінка дітей:

  • підвищена цікавість до питань смерті, похоронних ритуалів, загробного життя;
  • небажання спілкуватися з друзями, відмова відвідувати улюблені секції, вести звичний спосіб життя;
  • раптова смиренність після тривалого конфлікту з батьками з будь-якого питання;
  • вислови дитини чи підлітка «Не бачу сенсу жити», «Мені все набридло!», «Навіщо це робити, якщо ми всі помремо» ;
  • поглиблення похмурого настрою при радісних подіях навкруги;
  • «вибухи» емоцій у імпульсивних дітей;
  • надмірна самокритика та «самоїдство» дитини;

Окрім демонстративного та істинного суїциду, існує третій вид – прихований. У таких випадках дитина може навіть до кінця не усвідомлювати про свої суїцидальні нахили. Якщо підліток надміру захоплюється екстремальними  видами спорту, ризиковано водить автомобіль або «грається» зі смертю у різних небезпечних чи заборонених іграх, вживає заборонені речовини, то таким чином він навмисно руйнує себе.

Що ж робити рідним і близьким, якщо вони помітили у своїй дитині ознаки суїцидальної поведінки?

  • відверто поговоріть з дитиною про свої переживання та страхи, зумійте підібрати правильні слова, які допоможуть знайти порозуміння з юним співрозмовником;
  • чим більше будете забороняти,тим більший зустрінете опір. Це не означає, що варто перейти на бік вседозволеності, але вчіться шукати компроміс між Вашими вимогами та бажаннями дитини;
  • з розумінням ставтеся до підліткових проблем, не применшуйте їх та не висміюйте. Вам здається, що це дрібниці, а для дитини це – трагедія;
  • щиро запитуйте, як справи у Ваших доньки чи сина і головне – уважно їх вислуховуйте;
  • будьте послідовним у встановленні правил у родині;
  • приділяйте своїм дітям достатньо уваги та щиро показуйте свою любов до них;
  • сприймайте своїх дітей такими, якими вони є, а не такими якими Ви бачите їх;

І наостанок. Найкраще, що можуть зробити батьки – це брати активну участь в житті дитини. Годувати, одягати та забезпечувати дах над головою дитини – це не виховання, а всього лиш забезпечення базових потреб дитини. Дивіться на ситуації, що трапляються в житті дитини її очима, це допоможе краще її зрозуміти. Бережіть один одного!

Пошир, пам’ятай . Ваша Наталя Міщук

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *