Вчені вивели сорт черешні без кісточки

Вчені вивели сорт черешні без кісточки

Найближчим часом будуть представлені сорти черешні без кісточок та стійкі до розтріскування та хвороб сорти цієї культури. Про це в інтерв’ю FreshPlaza розповів Стефано Луглі, науковий координатор виставки фруктової індустрії Macfrut.

За його словами, перші результати поточних біотехнологічних досліджень, які проводяться в США та Великобританії, викликають неабиякий резонанс. Різноманітні стартапи, які підтримують транснаціональні корпорації та деякі міжнародні дослідницькі інститути, інвестують значні кошти в розведення черешні завдяки технологіям допоміжної еволюції.

  • Завдяки новим технологіям генетичного вдосконалення, заснованим на редагуванні геному та цисгенезисі, найближчим часом будуть представлені сорти черешні без кісточок,наголосив Стефано Луглі.

Більше того, можна буде вирощувати стійкі до розтріскування сорти та рослини, стійкі до хвороб, здатні адаптуватися до кліматичних змін. Технології допоміжної еволюції дозволять отримати покращені сорти, ідентичні традиційним, але за нижчою ціною, ніж ті, які отримані при звичайній селекції, завдяки швидшим і точнішим методам селекції.

За інформацією agronews.ua.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *