Вчені розповіли, чому шкідливо пити забагато води

Вчені розповіли, чому шкідливо пити забагато води

Прийнято вважати, що в день потрібно випивати приблизно 8 склянок води. Також є дані про те, що денна норма води для чоловіків становить 3,7 літра, а для жінок – 2,7 літра. Однак цю кількість потрібно коригувати з урахуванням особливостей кожної людини. Фахівці стверджують, що надмірне вживання води може бути небезпечним для здоров’я.

Відзначається, що в цьому випадку може наступити водна інтоксикація – гіпонатріємія, яка виникає, коли концентрація натрію в крові опускається до вкрай низьких значень. Примітно, що багато симптомів гіпонатріємії схожі з симптомами зневоднення. До них відносять:

  • головний біль;
  • нудоту і блювоту;
  • сплутаність свідомості;
  • втому;
  • м’язові спазми і судоми.

Електролітний дисбаланс

Електроліти (наприклад, калій, натрій і магній) допомагають регулювати роботу нирок і серця. Вживання занадто великої кількості води порушує ці життєво важливі функції.

Затримка води, набряк

Надмірна кількість води може призвести до зниження рівня натрію в крові, що викликає набухання клітин організму, і, як наслідок, затримку рідини, а також набряк.

Проблеми з сечовим міхуром

Надмірне споживання рідини також може збільшити частоту і тяжкість симптомів гіперактивного сечового міхура (ГАМП) . Навіть якщо у людини не діагностовано це захворювання, сечовий міхур може постраждати.

Дисфункція нирок

Коли людина п’є занадто багато води, нирки не можуть позбутися від зайвої рідини. В результаті вміст натрію в крові зменшується, і виникає ланцюгова реакція біологічної дисфункції.

Джерело: lhealth.info

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *