Вандали серед нас: для чого побили та потрощили кращий двір Хмільника

Вандали серед нас: для чого побили та потрощили кращий двір Хмільника

Кажуть: виховує суспільство, і дуже велике значення в тому має оточуюче середовище. Але хто виховував отих невдячних вандалів, які задля розваги потрощили працю мешканців багатоповерхівки по вулиці Столярчука, 50 – невідомо.

Минулого року на початку липня ініціативна група жителів багатоповерхівки самотужки, за власні кошти зробила у дворі красу – місце, де діти й дорослі мали змогу спокійно відпочити. Всюди – зелені насадження й квіти, спортмайданчик, гойдалки, сцена, власноруч зроблені казкові герої – і завдяки такому облагородженню двір п’ятиповерхового будинку став кращим двором нашого міста. А на отриману премію від Хмільницької міської ради – 3 тисячі гривень, місцеві мешканці придбали накриття на пісочницю, фарби, пісок для двору і продовжили покращувати свій дім.

Ось як виглядало подвір’я багатоповерхівки до того, як там “попрацювали” вандали:

  

   

  

   

До будівництва долучилися і дорослі, і підлітки, і навіть дітки намагалися допомогти своєю незначною, але дуже важливою роботою:

     

На жаль, не всі цінують працю інших людей, і, живучи поряд, їм заважає ця краса. Тепер на місці, де працювали небайдужі жителі, а потім тішились своїм результатом – суцільний безлад: все знищено, потрощено, наче після буревію. Місцеві жителі: і хто зініціював,  і хто працював над оновленням свого подвір’я, у великому розпачі. Адже вони навіть обробляли пісочницю марганцівкою заради чистоти пісочку, і доглядали подвір’я впродовж року.

  • Силами багатьох мешканців нашого будинку було дооблаштовано дитячий майданчик, огороджене футбольне поле, лавочки, різнокольорові скати, бесідка обсаджена виноградом, фігурки казкових героїв з підручних матеріалів, велика пісочниця з накриттям… Радощам дітей не було меж (та й самі батьки тішились, як малі, адже приємно було бачити чисте доглянуте подвір’я). Власними силами та за зібрані батьками кошти (хоч і не всі батьки, чиї діти тут граються, здавали гроші) ремонтували та фарбували, намагались берегти те, що маємо. Але ж знайшлись “герої”, яким це все заважає, треба поламати, потрощити, знищити, адже так краще, цікавіше живеться… Дуже образливо на це дивитись, адже робилося все для дітей, багато сили вкладено. Коли робиш зауваження батькам, вони просто відповідають: “Ну то й що…”. А як пояснити тим дітям, хто фарбував те сонечко, малював йому посмішку і очі, – чому воно зараз зламане?  Діти допомагали дорослим фарбувати, звичайно ж  не ті, хто зараз ламає… Сподіваюся ті, чиї діти ламають, прочитають це і їм стане соромно за себе і своїх дітей, – розповіла ініціаторка ідеї облаштування майданчика і жителька п’ятиповерхівки Олена Тишкевич.

Ще один “сюрприз” від місцевих вандалів виявила Олена нещодавно, як приїхала з сім’єю  з відпочинку. На днях, каже, поламали саморобне Сонечко, а ще раніше і качку, і Кроша.

  • Обуренню просто немає меж, причому не лише моєму, а всіх, хто працював, хто докладав зусиль, хто радів, а зараз сумує просто через те, що комусь нудно… Якщо ситуація не виправиться, і батьки не полагодять те, що поламали їх діти, – будемо змушені звернутись до правоохоронних органів, – додала під час розмови Олена.

А такий вигляд має подвір’я багатоповерхівки зараз:

   

 

Від автора: Всі хочуть жити так, як європейці: і щоб так чисто було, як у них, і щоб все до ладу. Але чомусь завжди нам щось заважає: то потрощать гарну лавочку в парку чи у дворі багатоповерхівок, чи то порозмальовують стіни такими словами, що аж соромно з дітьми там пройти, чи заради розваги перекинуть сміттєвий бак і повиривають зелені насадження там, де “ніхто не бачить”. В першу чергу все починається з кожного жителя і його виховання. Хмільничани! Намагаймося не руйнувати, і якщо не будувати, то хоча б не заважати іншим створювати щось хороше та поважати працю інших, цінувати. І тоді в нас теж буде так, як у Європі!

Автор – Алла Корнієнко.   

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *