В “Запорожцях” було декілька технічних рішень, якими не могла похвалитися більшість іномарок

В “Запорожцях” було декілька технічних рішень, якими не могла похвалитися більшість іномарок

Для наших людей автомобіль ЗАЗ це не просто легенда, а ціла епоха. Свого часу поява «Запорожця» відіграла найважливішу роль в процесі автомобілізації країни. При цьому сьогодні далеко не кожна людина знає про хитрі фішки “Запорожця”, яких не було навіть у дорогих іномарках.

  • Насправді автомобіль робився для військових

Насправді “Запорожець” проєктувався як транспортний засіб подвійного призначення. У разі війни автомобілі ЗАЗ могли б вилучатися на користь держави та армії для використання у штабних та логістичних цілях. Завдяки великій прохідності ЗАЗ можна було навіть використовувати для транспортування боєприпасів.

  • Простий як вогонь, дешевий як лом

На тлі більшості побратимів автомобілі ЗАЗ своєї епохи відрізнялися просто небувало низькою ціною виробництва. Звичайно, з цим був пов’язаний і ряд суто споживчих недоліків. Проте часи були суворі, що ще сказати. При цьому Запорожець був ще й економним, витрата – 5.9 літрів на 100 км пробігу.

  • Автономний обігрівач

Для підтримки тепла у «Запорожці» в зимовий час та міжсезоння зовсім не обов’язково було «молотити» силовим агрегатом, спалюючи таким чином літри бензину. В автомобілях ЗАЗ була повністю автономна опалювальна система, здатна працювати окремо від двигуна. Заради справедливості варто сказати, вона періодично ламалась, але все ж була!

  • Кузов, як яйце

Насправді це технічний отвір.
Не в сенсі форми, а в сенсі відсутності у нього елементів, що виступають. Завдяки цьому помітно збільшувалась прохідність Запорожців. Машина могла проїхати там, де інші просто стали б мертвим вантажем. Наприклад, автомобілі ЗАЗ буквально пролітали там, де “Жигулі” та “Москвичі” категорично відмовлялися їхати. Сприяла цьому і невелика вага машини в 790 кг.
А ще в дні Запорожця був отвір для зимової риболовлі! Жарт, насправді дивний лючок у днищі не більше, ніж технічний отвір, що використовується на заводі для стікання антикорозійної суміші.

  • Сидіння, які швидко знімаються.

«Запорожець» замислювався не лише як бюджетний «народний» автомобіль, а й як суперуніверсальний. Саме тому сидіння в його салоні можна було швидко і легко демонтувати для розширення багажного відділення. Особливо корисна ця функція була при виїзді на дачу.

За інформацією “Автотема – новини автомобільного світу”.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *