В Європі випустили монети у 2 євро з надписом “Слава Україні”

В Європі випустили монети у 2 євро з надписом “Слава Україні”

Вчора, 29 листопада,  центральний банк Естонії Eesti Pank випустив у обіг через банки та роздрібну торгівлю два мільйони спеціально розроблених монет номіналом 2 євро, присвячених Україні. Також монету можна придбати з благодійною метою. Кошти від її продажу ідуть на підтримку боротьби за свободу України.

Про це поінформували у пресслужбі фінустанови. 

  • З сьогоднішнього дня Eesti Pank випустить в обіг через банки та роздрібну торгівлю два мільйони спеціально розроблених монет номіналом 2 євро, присвячених Україні та свободі. Також монету можна придбати з благодійною метою як пам’ятний продукт, тобто монетну картку, кошти від якої спрямовуються на підтримку боротьби за свободу України, – йдеться в повідомленні.

Президент фінустанови Мадіс Мюллер зазначив, що  монета номіналом 2 євро, присвячена Україні, буде надходити до людей в Естонії, а також в інших частинах Європи через магазини. Ця монета є нагадуванням про те, що свобода є найвищою цінністю, яка має дуже високу ціну. 

  • У сьогоднішній війні Україна ціною життя своїх людей захищає спільні цінності всього європейського культурного простору, і наше завдання – і надалі підтримувати їх у цьому, – наголосив Мадіс Мюллер.

Також президент фінустанови підкреслив, що вони дуже швидко виготовили ці монети перш за все тому, що фінансово підтримують Центральний банк України, щоб той міг направити  допомогу насамперед туди, де вона найбільше потрібна.

  • Ми вдячні всім людям, які вже зробили свій внесок, придбавши монетну картку, яка надійшла в продаж влітку. Були прихильники з усього світу, і також була зроблена перша пожертва в розмірі 350 000 євро. Це точно буде більше, тому що благодійний розпродаж триває!

У липні Eesti Pank виставив на продаж 40 000 благодійних монетних карток, які містять 2 євро монети якості BU ( Brilliant Uncirculated ). На даний момент ще 9000 монетних карток очікують на придбання, кошти від яких будуть передані Національному банку України. Ціна монетної картки становить 18 євро, її можна придбати в музейному магазині Eesti Pank та в інтернет-магазині Omniva

Розробником картки монети був Володимир Тайгер, який також брав участь у розробці дизайну монети як радник. На монеті номіналом 2 євро, присвяченій Україні та свободі, є напис «Слава Україні», а на монеті зображена дівчина як символ ніжності, яка, у свою чергу, захищає пташку в руці. На монеті також зображені колоски зерна. Автор дизайну монети – Дарія Тітова, молода біженка з Харкова, яка навчається в Естонській академії мистецтв. Загалом на Монетному дворі Фінляндії буде випущено та відкарбовано 2 000 000 монет.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *