В Уланові врятували з водойми чоловіка: рятувальники закликають громадян не виходити на тонку кригу

В Уланові врятували з водойми чоловіка: рятувальники закликають громадян не виходити на тонку кригу

Цими вихідними з водойми в селі Уланові рятувальники витягли людину, чим врятували йому життя. Про подію повідомили на сайті ГУ ДСНС України  у Вінницькій області.

В повідомленні йдеться про те, що 21 березня опівдні до Служби порятунку “101” надійшло повідомлення про те, що на місцевій водоймі села Уланів Хмільницького району на крижині перебуває чоловік, який не може самостійно дістатися берега. Прибувши на місце події, рятувальники комунальної місцевої пожежної команди с.Уланів врятували чоловіка з водойми. Постраждалим виявився 62-річний місцевий житель, який відмовився від госпіталізації до лікувального закладу.

Цього разу обійшлось без жертв, але що могло бути, якби рятувальники вчасно не нагодилися або ніхто не побачив би чоловіка – страшно навіть уявити. Попри численні заклики рятувальників, навіть в умовах небезпечних перепадів температурних показників, громадяни продовжують відвідувати водойми і наражати своє життя на небезпеку. Особливо це стосується затятих рибалок – любителів зимової риболовлі. Найбільше їх – на сидориському ставку у Хмільнику, відео з якими виставляють шоковані хмільничани у соцмережі. І це тоді, коли на вулиці плюсова температура. Нехтують правилами безпеки й діти, які залишаються без нагляду дорослих.

На жаль, безпечна поведінка людей на водоймах складається в дуже невтішну статистику:  в Україні вже більше сотні людських життів  забрала вода з початку 2021 року.

Рятувальники попереджають: якщо ви стали очевидцями події, варто негайно зателефонувати на службу  порятунку “101”. А якщо самі провалилися, тож ось вам поради:

  • У разі потрапляння в крижану воду необхідно не піддаватись паніці, не кричати, якщо поруч нікого немає, адже так тільки даремно витратите сили, не робити різких рухів, стабілізувати подих, уникати занурення з головою. Потрібно розкинути руки в сторони та постаратися зачепитися за крайку льоду, додавши тілу горизонтальне положення по напрямку плину. Спробувати обережно налягти грудьми на край льоду й закинути одну, а потім й іншу ногу на лід. Вибравшись на кригу, перекотіться і відповзайте у той бік, звідки ви прийшли, де міцність льоду вже відома, повільно повзіть до берега.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *