В “Укренерго” назвали найскладніший для енергосистеми місяць

В “Укренерго” назвали найскладніший для енергосистеми місяць

Серпень прогнозується найбільш складним для енергосистеми через подальше виведення у ремонти деяких енергоблоків. Це суттєво зменшить доступний обсяг потужностей для покриття споживання. Компенсувати їх можна буде частково через імпорт електроенергії з Європи, а також економне використання електроенергії споживачами. В компанії уточнили, що обмеження споживання наразі не прогнозується.

В НЕК “Укренерго” зазначили, що споживання у вихідні (субота і неділя) було нижчим, ніж у робочі дні. Це характерно для вихідних. Також у компанії наголосили, що найбільше споживання припадало на вечірні години.  А це найскладніший час для енергосистеми, яка відновлюється після масованих ракетних та дронових ударів росіян, які тривали півроку.

В робочий день прогнозується збільшення споживання порівняно з вихідними. Тому, зважаючи на обмежені можливості електростанцій виробляти електроенергію, необхідно економно користуватися електроенергією, особливо у вечірні години.

ЯК ДОПОМОГТИ ЕНЕРГОСИСТЕМІ

  • охолоджуйте приміщення не нижче 23˚С;
  • вимкніть потужні електроприлади або користуйтеся ними по черзі;
  • переносьте користування електроприладами на ранкові або нічні години доби;
  • вимикайте світло, коли виходите з приміщення.

Наразі тривають ремонти на багатьох теплових та гідроелектростанціях. Вони мають максимально відновитися до нового опалювального сезону, коли потреба в електроенергії буде значно вищою. Також йдуть планові ремонти на деяких атомних енергоблоках.
У серпні очікується найбільша кількість енергоблоків у ремонтах. Тому в енергосистемі передбачаються дуже обмежені можливості для покриття високого споживання.

Через бойові дії та з інших причин загалом знеструмленими залишаються 402 населених пункти. Відновлення живлення відбувається з дозволу військових та за безпекової ситуації.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *