В українських судах найчастіше судяться за комуналку та пенсії

В українських судах найчастіше судяться за комуналку та пенсії

3 157 293 справ розглядалось в українських судах торік, за даними Державної судової адміністрації. Це майже в півтора рази більше, ніж у 2022 році. Найбільший приріст спостерігається серед адміністративних та цивільних справ. Про це поінформували в Опендатабот, передає NEWS Хмільника.

Торік загальна кількість відкритих судових справ майже на 46% перевищила показники 2022 року — понад 2,1 млн. Найбільше зросли адміністративні та цивільні справи — на 41% та 65% відповідно.

У судах найбільше розглядалося цивільних правочинів. Серед них найчастіше трапляються справи про борги за комуналку — 321 тисяча, та розірвання шлюбу — 121 тисяча. Загалом, суди за комуналку є багаторічним впевненим лідером серед усіх судових процесів.

В адміністративних справах найчастіше до суду зверталися з приводу пенсій — майже 319 тисяч справ. Варто зазначити, що 10% від усіх адміністративних справ стосувалися позовів щодо пенсійного страхування «чорнобильців».

Господарські спори — це невирішені проблеми бізнесу, передані на розсуд суду. Перше та друге місця у господарських судах у 2023 році посідали справи наказного провадження — майже 10 тис, позови щодо поставок товарів, робіт, послуг — близько 10 тис. та поставок енергоносіїв — майже 7 тис.

Кількість справ про банкрутство людей росте рік до року. 1,2 тис таких проваджень відкрилося в судах торік. Подібні справи є відносно новим явищем: вперше в Україні «звичайна людина» була визнана банкрутом наприкінці 2019 року.

Серед кримінальних проваджень торік переважали крадіжки — 30 тис. Привертають увагу справи про скасування арешту майна — понад 15 тис, та про наркотики без мети збуту — 14,5 тис.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *