В Україні з’являться радари з фіксацією швидкості на ходу: що ще чекає на водіїв

В Україні з’являться радари з фіксацією швидкості на ходу: що ще чекає на водіїв

На дорогах України з’являться радари, які в русі фіксуватимуть швидкість автомобілів. Крім того, народні депутати розробляють новий проєкт Закону, який дозволить використовувати мобільний телефон як фактор фіксації порушення ДТП на дорозі. Також у МВС планують, що водії, які будуть допомагати поліції фіксувати порушення, отримуватимуть 10% від суми штрафу, який сплатить порушник.

Про це повідомляють на сайті МВС.

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко зазначив, що МВС спільно з Мінінфраструктури розпочало проєкт закупівлі обладнання, яке буде фіксувати швидкість автомобілів у русі.

  • Наразі тестуються 4 машини, на які встановлено радари, що дозволяють фіксувати швидкість зустрічної машини та авто, яке обганяє. До 2024-го року пропонується запровадити 550 камер, які фіксують порушення швидкісного режиму у русі. Також зараз по Україні працюють 117 пристроїв TRUCAM. Однак, ми плануємо відходити від такої моделі і переходити на автоматичну фіксацію порушення ПДР, – повідомив заступник міністра внутрішніх справ.
  • Ми вивчили світовий досвід, коли кожен телефон у машині, якщо його правильно встановити, фіксує порушення ПДР. Водію достатньо клікнути на екран і поліція отримає інформацію про порушення. Якщо нам вдасться реалізувати всі задумані проєкти, то безпека на дорогах України буде, як у Швеції, – додав Антон Геращенко.

Планується, що водії, які будуть допомагати поліції фіксувати порушення, отримуватимуть 10% від суми штрафу, який сплатить порушник.

Нагадаємо, що з 29 квітня 2021 року набрав чинності Закон № 1438-IX “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо виконаних постанов”. Тепер водії-порушники ПДР не будуть отримувати паперовий варіант вже сплаченої постанови, як це було раніше. Натомість завдяки додатку “Штрафи ПДР”, власник авто може налаштувати інформування про зафіксовані правопорушення або перевірити їх наявність онлайн.

Місця встановлення камер можна переглянути на сайті МВС – https://bit.ly/3vjjZNv та в додатку “Штрафи ПДР”.

Фото – Укрінформ.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *