В Україні загострюється ситуація із забрудненням грунтів

В Україні загострюється ситуація із забрудненням грунтів

В Україні, у зв’язку з воєнними діями, загострюється ситуація із забрудненням ґрунтів. Постійні ракетні атаки, бомбардування промислових об’єктів та об’єктів цивільної інфраструктури, вибухи на хімічних підприємствах з викидами токсичних речовин, масові поховання у неналежних для цього місцях – усе це призводить до забруднення земельних
ресурсів. Крім того, виникає небезпека потрапляння небезпечних для життя і
здоров’я речовин із ґрунту у воду.

До чого це може призвести?

Це може призвести до спалахів небезпечних інфекційних хвороб, таких як гострі кишкові інфекції, вірусний гепатит А, черевний тиф, дизентерія, холера, ротавірусні інфекції, лептоспіроз тощо і хвороб, що пов’язані з хімічним забрудненням води – водно-нітратна метгемоглобінемія, флюорози, отруєння токсинами синьо-зелених
водоростей тощо.

Варто наголосити, що стан ґрунтів впливає на їжу, яку ми їмо, воду, яку п’ємо, повітря, яким дихаємо, на наше здоров’я і на здоров’я всього живого на Землі. Без здорових ґрунтів ми не зможемо вирощувати продовольство. Адже, за оцінками, – 95 відсотків того, що ми їмо, прямо або побічно отримуємо з ґрунту.

Тому нині, в період воєнних дій, перевіряти стан грунтів на безпеку та якість дуже актуально для фермерів, власників великих господарств чи маленьких присадибних ділянок.

Фахівці Хмільницького районного відділу ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб» пропонують свої послуги з перевірки стану грунтів.

В лабораторії санітарно-гігієнічних досліджень можна замовити дослідження ґрунтів за такими показниками:

  • фізико-хімічні (рН, нітрати, сульфати, хлориди та інші речовини), а також –
    вологість;
  • токсикологічні (залишкової кількості пестицидів – хлорорганічні,
    фосфорорганічні та ін.).

Мікробіологічна лабораторія здійснює дослідження ґрунту на

  • мікробіологічні показники (кишкова паличка, ентеробактерії, ентерококи та інші
    патогенні мікроорганізми);
  • гельмінтологічні показники ( яйця гельмінтів, кишкові найпростіші) показники.

За додатковою інформацією можна звернутися за телефоном 2-65-94 .
Та за адресою: м. Хмільник, вул. Виноградна, 7, e-mail:labhm_ses@ukr.net

Довідково:

Ґрунт є найскладнішим біоматеріалом на планеті через складну архітектуру та мільярди мікробів із надзвичайною біотичною різноманітністю. Ґрунт потенційно є джерелом патогенів, які можуть призводити до численних смертей людей щорічно. Яскравим прикладом є гельмінти, якими зараз у світі заражені близько двох мільярдів людей.
Проте ґрунт також може бути джерелом антибіотиків та інших природних продуктів, які покращують здоров’я людини. Ґрунтові антибіотики використовуються для лікування інфекцій, але також можуть призвести до антибіотикорезистентності бактерій. Натуральні продукти, виділені з ґрунту, стали основою для 60% нових ліків від раку в період 1983–1994 років.
Ґрунти також мають вирішальне значення для здоров’я людини через вплив на харчування. Нарешті, з глобальної точки зору, ґрунти є життєво важливими для майбутнього добробуту націй через їх вплив на зміну клімату та глобальне потепління.
Критичний огляд впливу ґрунту на здоров’я призводить до висновку, що ґрунт у цілому є рятівником людства.
Вартість ґрунту з використанням системного підходу оцінюється в 20 трильйонів доларів і є найціннішою екосистемою у світі.
Життя людини нерозривно пов’язане з ґрунтом, варто тільки згадати, що першими технологіями людської цивілізації були тваринництво і землеробство, які неможливі без використання земельних ресурсів.
Ґрунт є основою сільськогосподарського виробництва та лісового господарства. Ґрунти виконують активну фільтруючу роль в очищенні природних і стічних вод. Ґрунти – універсальний біологічний фільтр і нейтралізатор багатьох видів забруднень.

Ілюстративне фото – Агрополіт.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *