В Україні заборонили імпорт коньяків: на які напої діє заборона

В Україні заборонили імпорт коньяків: на які напої діє заборона

В Україні під заборону потрапив коньяк. Однак не весь, а лише частина продукції з  такою назвою. Уже з 1 листопада припинили продаж цієї продукції, – повідомляє NEWS Хмільника.

  • З 1 листопада цього року припинили імпорт до України іноземної продукції з етикетками «Cognac»/«Коньяк», що не відповідає технічним умовам для цього найменування, відповідно до Угоди про Асоціацію між ЄС та Україною, – поінформували у Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

Йдеться про алкогольні вироби, що йшли під етикетками “Cognac”/”Коньяк” із так званих третіх країн.

Угода про асоціацію між Україною та ЄС, що вступила в дію 1 вересня 2017 року, передбачає взаємний захист певної кількості географічних зазначень (ГЗ), серед яких “Коньяк” в Україні.

24 січня 2022 року, в результаті прийняття нових нормативних актів, що включають захист ГЗ, найменування «Cognac» було включене до митного реєстру, що є обов’язковою умовою для введення в дію захисту ГЗ «Cognac» на території України.

У Міністерстві зазначають, що було встановлено перехідний період, щоб імпортери змогли змінити етикетки на своїй продукції, що не відповідає цьому ГЗ. Перехідний період було продовжено до 31 жовтня 2022 року (включно), враховуючи драматичні обставини в Україні.

Отже тепер продаж алкогольних напоїв під етикетками “Cognac”/”Коньяк”, вироблених у третіх країнах із недотриманням технічних умов виготовлення справжнього коньяку, в Україні заборонено.

  • Починаючи з 1 листопада 2022 року, корпорація «Укрвинпром» спільно з Національним міжпрофесійним бюро Коньяку (« БНІК ») є відповідальними за захист ГЗ « Cognac » на території країни і за кордоном, та будуть вживати необхідних заходів проти продукції імпортованої та представленої під найменуванням «Cognac» та/або «Коньяк», якщо вони не відповідають технічним умовам, встановленим для ГЗ «Cognac», відповідно до Угоди про Асоціацію, підписаної між ЄС та Україною.

Водночас експерти зазначають, що до різдвяно-новорічних свят в Україні здорожчають всі алкогольні напої.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *