В Україні вже є спалах поліомієліту, і досить висока ймовірність спалаху кору

В Україні вже є спалах поліомієліту, і досить висока ймовірність спалаху кору

Мешканці Хмільницької громади не завжди проходять необхідну вакцинацію. Також це стосується і внутрішньо переміщених осіб, які не поспішають йти у кабінет щеплень. Проте такі дії, за попередженнями фахівців, може призвести до підвищення ймовірності спалахів вакцинокерованих інфекцій, – повідомляє NEWS Хмільника.

Про необхідність щеплення і ризики для людей розповіли фахівці ВСП Хмільницького районного центру ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

 • В умовах війни важливо дотримуватися календаря профілактичних щеплень, не пропускати планову вакцинацію та якнайшвидше надолужувати пропущені щеплення. За оцінками ВООЗ, щеплення дозволяють щорічно запобігати до 3 млн.
  смертей. Проте спочатку пандемія COVID-19, а тепер і війна негативно впливають на темпи імунізації. Та інфекційні хвороби нікуди не зникають. Війна в країні може
  лише сприяти їхньому розповсюдженню, – наголосили фахівці.

Вакцинація стосується не лише коронавірусної хвороби, а й інших небезпечних інфекційних захворювань.

Окремо постало вирішення питання щодо охоплення вакцинацією не тільки дитячого, а й дорослого населення проти дифтерії та правця. Адже саме дорослі мешканці громади не завжди роблять необхідне щеплення від дифтерії і правця та пропускають ревакцинацію кожні 10 років. Тож, щоб захистити себе від цих небезпечних інфекційних хвороб, а також від можливих спалахів дифтерії та правця, – слід кожному звернутися до свого сімейного лікаря, перевірити свої щеплення і пройти вакцинацію.

В Україні безоплатно вакцинують дітей від 10 хвороб: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту.

 • Будь-яке переривання планової імунізації, навіть на короткий період, призведе до підвищення ймовірності спалахів вакцинокерованих інфекцій. У нас в країні вже є спалах поліомієліту. Ймовірність спалаху кору досить висока, – додали в Хмільницькому районному центрі ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

За 8 місяців 2022 року в Україні офіційно зареєстровано:
▪ дифтерія — 2 випадки;
▪ кашлюк — 14 випадків;
▪ правець — 9 випадків;
▪ кір — 6 випадків;
▪ краснуха — 6 випадків;
 паротит — 57 випадків;
▪ вірусний гепатит В — 330 випадків гострих і 537 хронічних.

Усі ці випадки можна було попередити щепленнями…

ЩО ЩЕ ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ЩЕПЛЕННЯ

 • Якщо пропущено щеплення за календарем, зазвичай не потрібно «все починати
  спочатку». Якщо графік порушено, вакцинацію можна робити проти будь-якої інфекції у будь-якому порядку. Існує тільки одне правило в цьому випадку: потрібно стежити за дотриманням інтервалів введення доз, що дозволяє досягти максимальної ефективності.
  Разом із лікарем складіть графік вакцинації і зробіть ті щеплення, що пропустили. Різні вакцини можна вводити в один день. Це звичайна міжнародна практика, а також ефективний спосіб захиститися вчасно.Введення багатокомпонентних вакцин зменшує кількість уколів і візитів до поліклінік.
 • Вакцинація не потребує підготовки: не варто змінювати звичний спосіб життя,
  дотримуватися дієти, проходити додаткові медичні обстеження, приймати ліки. Крім того, не потрібні аналіз крові, сечі, «імунограма». Ані в наказах МОЗ України, ані в
  міжнародних рекомендаціях не зазначено жодних додаткових обстежень.
 • Якщо у вашої дитини або у вас є хронічні захворювання (наприклад, бронхіальна астма, діабет) — це не протипоказання до щеплення! Навпаки: особи з хронічними хворобами — більш уразливі, тому передусім потребують захисту за допомогою
  вакцинації.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *