В Україні виявили новий штам коронавірусу “Дельта”: які пропонують заходи з протидії так званого “індійського” штаму

В Україні виявили новий штам коронавірусу “Дельта”: які пропонують заходи з протидії так званого “індійського” штаму

Секретар РНБО Олексій Данілов в інтерв’ю ТСН розповів, що у двох людей в Україні виявили новий штам коронавірусу “Дельта”, або “індійський”.

За його словами, це жінка 66 років і дитина 16 років, які нещодавно повернулися з Росії. Тестування їм провели вже в Україні, проте проаналізували їх за кордоном. Нині хворі перебувають в Олександрівської лікарні, стан стабільний.

Наразі Міністерство охорони здоров’я працює над пропозиціями щодо нових обмежень для протидії поширенню коронавірусу штаму “Дельта” в Україні. Про це заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін. За його словами, таке доручення міністерство отримало від Ради національної безпеки і оборони України.

В середу на засіданні уряду було підтримано низку заходів. Зокрема, йдеться про заборону громадянам, які прибули з Індії, Британії, Росії та Португалії або перебували на їх території не менше семи днів, перетинати кордон України без негативного результату експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу, проведеного безпосередньо в пунктах пропуску. Передбачається, що ця норма почне діяти з 25 червня.

МЗС застерігає

Тим часом у МЗС вже радять українцям не відвідувати за можливості чотири країни через поширення штаму “Дельта”.

Йдеться про Індію, Велику Британію, Португалію та Росію, –  до повної стабілізації епідемічної ситуації у цих країнах.

До того, щоб закрити кордони із Росією, закликали у “Європейській солідарності”.

У заяві “ЄС” вимагає негайно закрити не лише кордон, але й призупинити – на додачу до авіа- і залізничних перевезень, – ще й автомобільне і автобусне сполучення з Росією “до нормалізації там епідемічної ситуації”.

Крім того, у політичній силі пропонують українцям, які повертаються з Росії, пройти не лише тестування, але й карантин.

В чому небезпека?

Небезпека так званого “індійського” штаму коронавірусу полягає не лише в тому, що він є більш заразним і важким, а й у зростанні навантаження на медичну систему у разі поширення цього штаму.

Симптоми цього штаму дещо відрізняються від вже відомих, але не значною мірою. Набагато важливіше, зазначають лікарі, пам’ятати про навантаження на лікарні:

  • Вважається, що у хворих більш виражений головний біль, більш виражений нежить, але в цілому не завжди можна відрізнити від інших, класичних варіантів (коронавірусу). Але кількість важких форм знову призведе до навантаження на лікарні.

У ВООЗ кажуть, що існуючі вакцини захищають від нового штаму, хоч і не так ефективно, як від попередніх різновидів коронавірусу.

За інформацією BBC NEWS.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *