В Україні вперше введуть заборону на вилов щуки: назвали дату

В Україні вперше введуть заборону на вилов щуки: назвали дату

Заборона на цей вид риби вводиться вперше. На думку фахівців Державного агентства меліорації та рибного господарства України, заборона нарешті відповідатиме логіці процесу розвитку цього виду риб. Адже відомо, що щука – одна з небагатьох риб наших водойм, нерестова активність якої починається за температури води 3-5°C, що є нижчою порівняно з нерестовими температурами інших видів.

Заборона діятиме з 15 лютого до 31 березня, відповідно до нових Правил любительського і спортивного рибальства. Заборона на добування (вилов) щуки на період нересту встановлюється у всіх рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах).

  • З метою захисту плідників у переднерестовий та нерестовий періоди, термін нерестової заборони на вилов щуки має поширюватися не тільки на період відкладення ікри, але й на час переднерестової активності. Адже безпосередньому нересту щуки передує переднерестова міграція, під час якої відбувається остаточне дозрівання ікри у самок та молок у самців. А особливої охорони її плідники потребують під час масових нерестових міграцій, протягом яких щука є дуже вразливою до вилову,наголошують в агентстві.

Водночас звертають увагу риболовів на те, що за незаконне добування щуки передбачено покарання від адміністративної до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за один незаконно виловлений екземпляр щуки становить 3 468 грн.

Нагадуємо також, що нині триває заборона вилову риби на зимувальних ямах, яка діятиме до початку весняно-літньої нерестової заборони 2023 року.

Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *