Заборона на цей вид риби вводиться вперше. На думку фахівців Державного агентства меліорації та рибного господарства України, заборона нарешті відповідатиме логіці процесу розвитку цього виду риб. Адже відомо, що щука – одна з небагатьох риб наших водойм, нерестова активність якої починається за температури води 3-5°C, що є нижчою порівняно з нерестовими температурами інших видів.
Заборона діятиме з 15 лютого до 31 березня, відповідно до нових Правил любительського і спортивного рибальства. Заборона на добування (вилов) щуки на період нересту встановлюється у всіх рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах).
- З метою захисту плідників у переднерестовий та нерестовий періоди, термін нерестової заборони на вилов щуки має поширюватися не тільки на період відкладення ікри, але й на час переднерестової активності. Адже безпосередньому нересту щуки передує переднерестова міграція, під час якої відбувається остаточне дозрівання ікри у самок та молок у самців. А особливої охорони її плідники потребують під час масових нерестових міграцій, протягом яких щука є дуже вразливою до вилову, – наголошують в агентстві.
Водночас звертають увагу риболовів на те, що за незаконне добування щуки передбачено покарання від адміністративної до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за один незаконно виловлений екземпляр щуки становить 3 468 грн.
Нагадуємо також, що нині триває заборона вилову риби на зимувальних ямах, яка діятиме до початку весняно-літньої нерестової заборони 2023 року.
Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.