В Україні водіїв почали штрафувати за непристебнутих пасажирів

В Україні водіїв почали штрафувати за непристебнутих пасажирів

Згідно правил дорожнього руху, в Україні пасками безпеки повинні користуватися не лише водії, а й всі пасажири. Дітей варто перевозити в автокріслах, і лише пасажири зі зростом 145 см (незалежно від віку) можуть сідати на переднє сидіння. І, звісно ж, обов’язково пристібатися.

Раніше дозволялося не пристібатися в населених пунктах, однак цю вимогу змінили, і тепер навіть у населених пунктах пересуватися без ременів безпеки  не можна. В населеному пункті можуть не пристібатися лише водії та пасажири з інвалідністю, фізіологічні особливості яких унеможливлюють користування ременями безпеки, водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів.

Який штpaф зa нeпpиcтeбнyтий peмíнь бeзпeки:

  • зa пopyшeння пpaвил кopиcтyвaння peмeнeм бeзпeки пepeдбaчeнo штpaф y розмірі 510 гpн.
  • зa пopyшeння пpaвил викopиcтaння peмeня бeзпeки, y разі ДТП, пepeдбaчeнo штpaф y розмірі  2400 – 8500 гривень.

Xтo плaтить штpaф

Відповідальність зa пopyшeння ПДP кopиcтyвaння peмeнeм бeзпeки лягaє нa вoдія. Якщo в aвтoмoбілі пepeдбaчeнo 4 peмeні бeзпeки, і вcі 4 ocoби  включно з вoдієм нe пpиcтeбнyті, – штpaф cтaнoвитимe 2400 гpн.

Останнім часом кермувальників почали штрафувати за непристебнутих пасажирів.

В одній з таких ситуацій працівники поліції зупинили автомобіль та побачили, що водій був пристебнутий ременем безпеки. Однак пасажир на задньому сидінні такими ременями безпеки не користувався. Стражі порядку притягнули водія до адміністративної відповідальності за частиною 5 статті 121 КУпАП з накладенням штрафу 510 грн.

У постанові вказали, що водій порушив вимоги пункту 2.3. ПДР, а саме «перевозив пасажира, який не був пристебнутий ременем безпеки». Не погоджуючись з вказаною постановою, водій звернувся до суду з позовом.

Розглядаючи матеріали справи, суд зазначив, що відповідно до пункту 2.3.в ПДР на автомобілях, обладнаних ременями безпеки, водій зобов`язаний особисто користуватися ними та не перевозити непристебнутих пасажирів. Суд переглянув записи з камер, на яких пасажир на задньому сидінні дійсно був непристебнутий ременем безпеки. Однак суд звернув увагу, що в справі відсутні докази саме руху автомобіля з непристебнутим пасажиром.

Суд визнав, що водій не мав права перевозити непристебнутих ременями безпеки пасажирів. Однак такі порушення мають бути підтверджені доказами. Водночас коли автомобіль не здійснює рух, пасажир не зобов’язаний застосовувати ремінь безпеки.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *