В Україні скоро послаблять карантин: що вирішили на селекторній нараді

В Україні скоро послаблять карантин: що вирішили на селекторній нараді

Рішення про послаблення карантинних обмежень було обговорено сьогодні під час селекторної наради в Кабміні під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. В «помаранчевих» та «зелених» зонах хочуть запровадити оновлені протиепідемічні вимоги.

Зокрема, Шмигаль дав доручення МОЗ проаналізувати карантинні обмеження щодо рекомендацій країн Євросоюзу.

У разі потреби міністерство має внести зміни до тих вимог, які діятимуть після 31 березня у помаранчевих та зелених зонах. Вони збережуться протягом літа.

  • Ряд європейських країн уже послаблює карантинні заходи для туристичних поїздок. У березні, за прогнозами, ми вийдемо на стабілізацію епідемічної ситуації. Тому маємо зараз напрацювати нові рішення на весняно-літній період, – сказав Денис Шмигаль.

У МОЗ зазначили, що вперше за останні чотири тижні кількість нових випадків коронавірусу становила менше 200 тисяч за тиждень. Минулого тижня було 191 тисяча. Це на 19% (або на 43 тисячі випадків) менше порівняно з попереднім тижнем.

Крім того, вперше за шість тижнів кількість виписаних із лікарень перевищила кількість госпіталізованих, – додав на нараді прем’єр-міністр.

У МОЗ розповіли, що на сьогодні у «червоній» зоні залишаються Закарпатська, Івано-Франківська, Луганська, Рівненська та Хмельницька області. При цьому у Закарпатській та Івано-Франківській стабілізувався показник госпіталізації, що дозволяє їм перейти до «помаранчевої» зони. А Рівненська область за всіма параметрами вже відповідає «жовтій».

У «жовтій» зоні перебувають Львівська, Харківська, Полтавська та Чернівецька області, – решта, в тому числі й Вінницька – на «помаранчевому» рівні епідеміологічної небезпеки.

За інформацією Урядового порталу.

Фото – з архіву NEWS Хмільника.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *