В Україні пропонують підвищити штрафи для водіїв та пасажирів

В Україні пропонують підвищити штрафи для водіїв та пасажирів

У ВР пропонують підвищити штрафи для водіїв та запровадити покарання для пасажирів авто. Законопроект №9210 про підвищення відповідальності за порушення правил безпечної експлуатації транспортних засобів зареєстрували у Верховній Раді 17 квітня.

  • Однією з причин виникнення дорожньо-транспортних пригод та їх тяжких наслідків є кермування транспортними засобами, які мають суттєві технічні несправності, самовільно чи технічно погано переобладнані, не відповідають технічним параметрам виробника тощо, – пояснюють у документі.

Проектом передбачається зростання штрафу за кермування транспортом, експлуатацію якого заборонено через технічні несправності, або незаконно переобладнаним – до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або у 2,5 раза, до 850 грн (замість 340 грн).

Таке саме порушення, але з використанням транспорту для перевезення пасажирів, вантажу або пошти, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1700 грн (замість нинішніх 680 грн).

За кермування машиною без чинного сертифіката відповідності технічним нормам – штраф 850 грн.

Будь-яке повторне порушення протягом року загрожує подвійним штрафом, а систематичне (три і більше протягом року) в разі виникнення ДТП через несправність – потрійним штрафом (тобто 2550 грн за кермування несправним авто або 5100 грн – за несправне авто для перевезень) з позбавленням права управління на строк до шести місяців та з конфіскацією транспорту або без неї.

Крім того, проект закону пропонує запровадити покарання для пасажирів, які не використовують шоломи або ремені безпеки – штраф у сумі 510 грн (зараз відповідальність за непристебнутих пасажирів несуть водії).

Також депутати хочуть заборонити експлуатацію транспортних засобів, ввезених з-за кордону, які не мають документів, що засвідчують відповідність авто вимогам технічних регламентів (від “Євро-2” до “Євро-6”) та екологічних норм. Ввезення на митну територію України та перша державна реєстрація транспорту відбуватиметься лише після надання зазначених документів.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *