В Україні прогнозують зниження урожаю

В Україні прогнозують зниження урожаю

Українська зернова асоціація прогнозує у 2024 році менший врожай на зернові та олійні. Потенційний врожай в 2024 році УЗА оцінює на рівні 76,1 млн т зернових та олійних. В той час як врожай 2023 року за оцінкою УЗА склав 82,6 млн т зернових та олійних. Поточний прогноз базується на середніх погодних умовах за останні 5 років, тому поліпшення чи погіршення даних умов навесні та влітку можуть внести свої корективи.

  • Потенційне зниження врожаю в новому сезоні буде викликане скороченням посівних площ через несприятливу цінову кон’юнктуру на світовому ринку та порівняно дорогу логістику експорту,йдеться в повідомленні Української зернової асоціації.

А от урожайність сої навпаки зросте. Так, соя – це чи не єдина культура, під якою аграрії можуть збільшити площі в силу її прибутковості цього року.

Найгірші очікування стосуються кукурудзи – аграрії зазнають збитки через надто низькі закупівельні ціни, обумовлені зниженням цін на світовому ринку.

За таких умов, експорт у новому сезоні 2024/2025 може скласти близько 43,7 млн тонн. У нинішньому сезоні, за оцінкою УЗА, експорт зернових та олійних може сягнути 53,1 млн тонн зернових та олійних за умов безперешкодної роботи українського морського коридору та Дунайського шляху.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *