В Україні продовжать зростати ціни на продукти харчування

В Україні продовжать зростати ціни на продукти харчування

З початком повномасштабного вторгнення українці постійно відчувають підвищення цін на різні товари, зокрема, й продукти харчування. Це зумовлено зростанням вартості енергоносіїв, коливанням долара й підвищеними витратами на логістику. Втім, здорожчання ще не досягло свого піку, тож у наступні декілька місяців їжа стрімко зросте в ціні.

Заступник голови у Всеукраїнській Аграрній Раді Денис Марчук прогнозує, що ми будемо спостерігати подорожчання ряду продуктів на 10-15% залежно від категорії. В першу чергу подорожчають продукти, виробництво та зберігання яких потребують великих затрат електроенергії. Насамперед це м’ясні, молочні та кондитерські вироби.

Також прогнозується зростання цін на агропродукцію. Однак про дефіцит якихось продуктів не йдеться. Проте все залежить від поведінки ворога та стабільності подачі електроенергії.

Разом з тим прогнозується подешевшання гречки. Ця динаміка триває з вересня і продовжиться через те, що новий врожай ще не був цілком поставлений у магазини. Тож найближчим часом гречка коштуватиме від 55 до 60 гривень за кілограм.

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *