В Україні пом’якшили карантинні обмеження: що дозволили

В Україні пом’якшили карантинні обмеження: що дозволили

Кабінет Міністрів України схвалив зміни до постанови «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Зокрема,  оновлено вимоги до проведення та участі в масових заходах, а також деякі питання перетину кордону, виходячи з сьогоднішніх протиепідемічних умов та потреб реагування.

ДОЗВОЛИЛИ

  • Кінотеатри, інші заклади культури можуть працювати з наповненістю кінозалів або залів понад дві третини місць (розміщення здійснюється з дотриманням заповнення двох рядів відвідувачами та одним порожнім рядом) або понад 50% місць (розміщення у шаховому порядку, зокрема для груп із двох осіб).
  • проведення масових заходів без обмежень щодо кількості осіб за умови наявності у всіх учасників та організаторів заходу негативного результату тестування на COVID-19 або документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації.
  • роботу закладів харчування цілодобово, а відстань між столиками зменшили з 2 до 1,5 метра. Також дозволено роботу усіх закладів розміщення (готелів, хостелів, кемпінгів та інших).

Зміни стосуються й перетину державного кордону іноземцями та особами без громадянства:

  • для в’їзду в країну іноземцям необхідно мати страховий поліс та одну із наступних позицій: негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до перетину кордону); негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до перетину кордону); документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.Нині в Україні й немає “червоних” зон карантину. Вся країна поки що у “жовтій” карантинній зоні. До “зеленої” зони наблизились 15 регіонів: Вінницька, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Одеська, Полтавська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Чернівецька області.

Ілюстративне фото – Громадське телебачення.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *