В Україні пом’якшили графіки відключень світла

В Україні пом’якшили графіки відключень світла

Сьогодні з 00:00 до 07:00 в усіх регіонах України для промислових та побутових споживачів діяли графіки погодинних відключень. З 07:00 до 20:00 Диспетчерський центр «Укренерго» скасував обмеження споживання в усіх областях.

В НЕК “Укренерго” пояснили таке пом’якшення тим, що сонячна погода сприяє роботі промислових та дахових сонячних електростанцій, тож дефіцит в енергосистемі зменшився.

Натомість в компанії просять споживачів перенести заплановане на вечір чи на ніч користування енергоємними приладами на ці денні години.

  • Ввечері графіки погодинних відключень будуть діяти в усіх регіонах України для промислових та побутових споживачів з 20:00 до 24:00, – анонсували в Укренерго.

Графіки погодинних відключень можуть бути застосовані для зниження рівня споживання при перевищенні визначених лімітів обсягів для кожної області. Диспетчерський центр «Укренерго» доводить ці ліміти напередодні до кожного обленерго. Якщо область споживає в межах доведеного ліміту, знеструмлення споживачів можуть не застосовуватись. Якщо ліміт перевищено – знеструмлення будуть відбуватись за опублікованим обленерго графіком.

З 22 березня по 8 травня росіяни п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові- та гідроелектростанції. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку цих атак.

Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, особливо у години максимального споживання, тому Диспетчерський центр «Укренерго» вимушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів.

Сьогодні вночі, з 00:00 до 01:00 застосовувалась аварійна допомога з країн Європи.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *