В Україні планують збільшити кількість учнів, які харчуються в закладах освіти

В Україні планують збільшити кількість учнів, які харчуються в закладах освіти

Уряд затвердив Стратегію реформування системи шкільного харчування на 2023–2027 роки. Відповідне розпорядження опублікували на сайті Кабінету Міністрів України.

Робота над Стратегією розпочалася взимку 2023 року, і вже наприкінці лютого її надіслали на розгляд уряду.

  • На найближчі роки Стратегія має стати «дорожньою картою» реалізації реформи для всіх її учасників — від центральних органів виконавчої влади до представників органів місцевого самоврядування. На її основі громади можуть розробити регіональні стратегії впровадження змін на місцях.

Стратегія визначає план дій на 2023–2024 роки, пріоритетні напрями роботи до 2027 року та операційні задачі. Зокрема, ідеться про чотири стратегічні цілі реформи:

  • достатність фінансового ресурсу в замовників для закупівель харчових продуктів чи послуг з організації харчування та здійснення закупівель просто та ефективно.
  • відновлення та модернізація харчоблоків закладів освіти з використанням новітніх технологічних процесів, покращення показників енергоефективності та дотримання принципів системи НАССР.
  • забезпечення органів місцевого самоврядування і закладів освіти достатнім штатом кваліфікованих працівників, які якісно та безпечно організовують харчування і сприяють формуванню в учнів здорових харчових звичок.
  • свідоме обрання українцями здорового харчування.

Розробники завдяки цьому планують зменшити відсоток ожиріння серед дітей до 18 років, підвищити рівень задоволеності учнів харчуванням у закладах освіти, змінити харчові уподобання дітей шкільного віку, збільшити кількість учнів, які харчуються в закладах освіти та кількість комплексно модернізованих або відновлених харчоблоків. Та найголовніше — реалізація Стратегії реформи шкільного харчування має стати основою для формування здорового суспільства і значного зниження рівня неінфекційних захворювань в Україні.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *