В Україні планують нові штрафи: законопроєкт уже зареєстровано

В Україні планують нові штрафи: законопроєкт уже зареєстровано

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, в якому йдеться про запровадження нових правил та чітких умов щодо перевезення тварин. У документі також передбачено покарання за недотримання правил.

Так, в даний момент в Україні правилами дорожнього руху не регулюється перевезення тварин в транспортних засобах. Тому депутати зареєстрували новий законопроєкт.

  • Все більше громадян обирають не залишати домашніх улюбленців вдома, а брати їх з собою в подорожі та поїздки. Однак, нерідко саме домашні улюбленці стають винуватцями дорожньотранспортної пригоди. Щоб уникнути цього, слід більш серйозно підходити до безпечного перевезення тварин. Спостерігається практика, особливо у жінок, під час керування транспортним засобом тримати на колінах, на руках або в руках собак невеликих порід, – пояснюють депутати в документі.  
  • Тварина може відволікати водія, заважати керуванню. А в разі раптової зупинки чи зіткнення, відсутність спеціальних засобів для перевезення або надійних кріплень перетворює тварину на «снаряд», який може не лише травмувати інших пасажирів, пошкодити салон, але й стати причиною отримання нею серйозних травм або й загибелі. Приміром, в типовій дорожньо-транспортній пригоді при швидкості 50 км/год собака вагою в 20-25 кг летітиме вперед із силою удару близько 700 кг.

Автори законопроєкту зазначають, що дані нововведення направлені на забезпечення безпеки руху.

В законопроєкті йдеться про наступне:

  • забезпечення комфорту для тварин та водночас безпеки для пасажирів;
  • запобігання впливу тварини на дотримання водієм ПДР;
  • вибір спеціальних засобів для перевезення тварин, що відповідають стандартам безпеки;
  • розміщення та фіксація місця перевезення в автомобілі тварин за межами переднього сидіння;
  • надійне кріплення будь-яких засобів для перевезення тварин;
  • дотримання законодавства при транспортуванні тварин у межах країни та за її межами.

У разі недотримання правил перевезення водію загрожує штраф у розмірі 510 гривень. Якщо водій протягом року знову порушить правила штраф збільшиться до 850 гривень.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *