В Україні оголошено найвищий рівень пожежної небезпеки, тому рятувальники закликають громадян не провокувати пожежі у природних екосистемах, – повідомили в пресслужбі Державної служби з надзвичайних ситуацій України.
- Зважаючи на спекотну погоду, а також те, що пожежонебезпечний період наразі знаходиться у своїй активній фазі — загроза виникнення загорянь може зростати, – додали у ДСНС.
Однак попри те, що активно проводиться роз’яснювальна робота, рятувальники по всій Україні виїжджають на пожежі, де горять поля. Там аграрії не слідкують за станом техніки та спалюють післяжнивні залишки.
А вчора на Хмільниччині хмільницькими рятувальниками було ліквідовано дві пожежі в екосистемах. Так, загоряння сухої рослинності відбулося у с. Сокілець Козятинської МТГ та с. Сербанівка Хмільницької МТГ, – про що повідомили ГУ ДСНС України у Вінницькій області.
Внаслідок цієї пожежі вогнем було знищено близько 1 га сухого настилу. А тому рятувальники Вінниччини закликають суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожеж в природних екосистемах. Перш за все, не варто випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.
Крім того, у Херсонській області минулої доби рятувальники погасили чотири пожежі пожнивних залишків, а від початку серпня – 11. Усі чотири випадки стались у Генічеському районі на території Нижньосірогозької ОТГ.
Цього ж дня у Львівській області на відкритій території в с. Дернів Львівського району, вогонь знищив солому та стерню окремими осередками на площі 200 кв.м.
Разом з тим, упродовж минулої доби рятувальники Черкащини погасили п’ять пожеж сухої трави та сміття у Золотоніському та Уманському районах.
Водночас протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
- відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;
- розводити багаття у лісі та лісопосадках;
- заїжджати автомобілем до лісу;
- палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;
- залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
- полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;
- створювати смітники та спалювати відходи;
- спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях.
Рятувальники Вінниччини нагадують громадянам, що спалювання сухої трави може спричинити тяжкі наслідки, такі як руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин, а також неконтрольоване поширення вогню.
Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.